Kauno Kolegija

מבוא

קרא את התיאור הרשמי

עלינו

Kauno Kolegija / University of Applied Sciences (KK) הוא גדול ומתפתח מוסדות להשכלה גבוהה ציבורית מוסמכים באזור הבלטי. זהו מוסד בבעלות מדינה המציע למעלה מ- 50 תכניות לימוד עם הטיה מעשית לכ- 6000 סטודנטים הלומדים בארבע פקולטות וכ- 540 עובדי הוראה. הוא מציע קשת רחבה של תכניות לימודים. לימודים איכותיים ותשומת לב לצרכי הסטודנטים תוך שאיפה להפוך למוסד מוביל עם השפעה מוצלחת על שינויים חברתיים-כלכליים באזור והמדינה הם היעדים העיקריים של האוניברסיטה שלנו. אנו מחויבים לחנך מומחים מוסמכים מאוד בתחומי ההנדסה, הטכנולוגיה, מדעי החברה, מדעי הרוח, הבריאות והאמנויות ולתרום ככל האפשר לרווחתם של העם הליטאי שהופך את כלכלת המדינה לתחרותית יותר.

השאיפות האסטרטגיות של KK כוללות אינטראקציה של פעילויות מדעיות וחינוכיות, שילוב מחקר בתהליך הלימוד, הצגת חידושים, דאגה לצורכי התלמידים ופיתוח יכולות.

ההצלחה של Kauno Kolegija / University of Applied Sciences מבוססת על השותפות בין סטודנטים, מורים ומעסיקים בתהליך הכשרת מומחים הרוכשים השכלה גבוהה וכישורים מעשיים בפרק זמן קצר יותר, בדרך כלל שלוש שנים. לשיתוף פעולה הדוק בין Kauno Kolegija / University of Applied Sciences לבין המעסיקים יש השפעה חיובית על העסקת הסטודנטים במפעלים ובמוסדות אחרים.

שיתוף פעולה בינלאומי הוא אחד Kauno Kolegija של Kauno Kolegija / University of Applied Sciences. השתתפות ברשתות ותכניות בינלאומיות מבטיחה יישום פעיל של הוראות תהליך בולוניה בפעילויות אקדמיות ואחרות. שיתוף פעולה בינלאומי נועד לשפר את איכות הלימודים, למחקר יישומי ומבטיח התאמה של כישורי בוגרי Kauno Kolegija / University of Applied Sciences עם צרכים משתנים ללא הרף של שוק העבודה הבינלאומי.

קהילת Kauno Kolegija / University of Applied Sciences משתפת פעולה עם מוסדות חינוך ומחקר אחרים, ארגונים ומבנים עסקיים נלווים. שיתוף פעולה זה מתבצע על פי יעדי תהליך הלימוד, צרכי שוק העבודה הבינלאומי ואסטרטגיית הפיתוח האזורי.

דעת התלמידים

זה מכובד מאוד כאן - נציגים שהוענקו על ידי סטודנטים משתתפים באופן פעיל בפעילות של ממשל עצמי מוסדי.

עובדות ומספרים

 • Kauno Kolegija / University of Applied Sciences הוקמה ב- 1 בספטמבר 2000 לאחר שהונהגה בליטא מערכת ההשכלה הגבוהה הבינארית המורכבת משני סוגים של השכלה גבוהה הניתנת על ידי מכללות ואוניברסיטאות.
 • כיום Kauno Kolegija / University of Applied Sciences היא אחת המכללות הגדולות בליטא.
 • בכל שנה בוגרים באוניברסיטה כ- 1.600 סטודנטים.
 • המוסד מעביר את לימודי המחזור הראשון בתחומי ההנדסה, הטכנולוגיה, מדעי החברה, מדעי הרוח, הבריאות והאמנויות.
 • כל תוכניות התואר נועדו במטרה לצייד את הלומדים בידע תיאורטי מעמיק ולהעניק הכשרה מרבית של כישורים מעשיים. בערך 30 עד 50 אחוז מסך זמן הלימוד Kauno Kolegija / אוניברסיטת למדעים יישומיים Kauno Kolegija בפיתוח הכישורים המעשיים של הסטודנטים.
 • גיל הסטודנטים בשנת Kauno Kolegija / University of Applied Sciences נע בין 18 ל 60 שנה. גיל הסטודנטים הממוצע הוא 22-23 שנים (נתונים מאוקטובר 2019). שכר הלימוד של כמעט שני שליש מאנשי המקצוע העתידיים מכוסה על ידי המדינה, ואילו התלמידים הנותרים משלמים שכר לימוד.
 • הלומדים הם חיוביים לגבי המודרניזציה של איכות המחקרים: כ -80 אחוז ממשתתפי הסקר ציינו כי הלימודים באוניברסיטה עמדו או אפילו חרגו מהציפיות שלהם.
 • באוניברסיטה 4 פקולטות בעיר קובנה ובעיר טאוראג '. (נתונים מיוני 2019).
 • יש יותר מ- 70 מעבדות וסדנאות. הספריה מורכבת משתי מחלקות ובה יותר מ 85,000 פרסומים בשפות ליטאיות, אנגלית, גרמנית, רוסית, צרפתית ושפות אחרות.
 • התלמידים מתאכלסים בארבע מעונות.
 • בתקופה 2007 - 2019 השקיעה האוניברסיטה מעל 30 מיליון LTL לשיפור איכות ההשכלה הגבוהה ושיפוץ או בנייה חדשה של מתקני הקמפוס. עבודות השיפור מומנו מקרן המבנים של האיחוד האירופי ובמימון משותף של האוניברסיטה.

מספרים

 • 12 - מספר תחומי הלימודים בהם Kauno Kolegija / University of Applied Sciences מעניקה תכניות חינוך.
 • 14 - מספר הבניינים האקדמיים בבעלות הפקולטות והמרכזים של Kauno Kolegija / האוניברסיטה למדעים יישומיים.
 • 70 - מספר המעבדות והסדנאות בהן סטודנטים ומורים עורכים מחקר, יוצרים פרויקטים של מחקר ואמנות.
 • ~ 100 - מספר המורים בעלי תארים במדע ואמנות בשנת 2019.
 • ~ 30.000 - מספר הסטודנטים שסיימו את לימודיהם Kauno Kolegija / האוניברסיטה למדעים יישומיים עד 2019.
 • ~ 300 - המספר הממוצע של סטודנטים באוניברסיטה המעורבים בתוכניות חילופי בינלאומי מדי שנה.

משימה

אנו מספקים השכלה גבוהה ואיכותית הממוקדת בפעילות מעשית ובצרכי הלומדים והחברה, מקדמת פעילויות מחקר יישומי ואמנות.

חָזוֹן

Kauno Kolegija / University of Applied Sciences הוא מוסד מודרני, אחראי חברתית, אוריינטציה עסקית ומוכרת בינלאומית להשכלה גבוהה המקיים את התרבות והמסורות הלאומיות.

ערכים

אחריות - אנו רואים באחריות תהליך קבלת החלטות ויישום הוגן ושקוף בו מכבדים את צרכיהם של תלמידים, מורים, הורים, שותפים חברתיים, מעסיקים וחברי חברה אחרים. אחריות היא מילוי התחייבויות על ידי שימוש רציונלי במשאבים זמינים.

מקצועיות - אנו רואים במקצועיות קוגניציה שמתחילה במודעות עצמית, באמונה ביכולותינו וביכולותינו של אחרים, בהכרח ליישם את הרעיונות שלנו בצורה איכותית. המקצועיות נתמכת ברדיפה מתמדת אחר ידע, הרמוניה הדדית בין יחידים לסביבה, חתירה למטרות והרצון להיות מובילה בתחום המומחיות שלנו.

פתיחות - פתיחות עוזרת לנו להכיר, לקבל, ליישם ולפתח פתרונות חדשניים, להתקדם עם עולם העסקים הדינמי. פתיחות היא הצורך שלנו והכוח המניע שמעודד שיתוף בחוויות, שיפור וניהול שינויים. רק מוסד להשכלה גבוהה בחינם ודמוקרטי יכול לטפח אישים מודעים ויצירתיים.

כבוד - אנו רואים בכבוד סובלנות לכולם ללא קשר לגיל, מין, גזע, עמדות ואמונות. כבוד לעבודה של כולם ותרומתם לפעילות המשותפת עוזר להשיג את התוצאות הרצויות. כבוד לעבר, לתרבות ארצנו ולארגון שלנו, מעצב את זהותנו ומבטיח את המשכיות הישן ויצירת מסורות חדשות.

תחושת הקהילה - אנו רואים את תחושת הקהילה כתהליך מתמשך שתוצאתו קשרי יחסים קרובים ומתמשכים בין חברי הקהילה. העקרונות שלנו הם תקשורת ושיתוף פעולה, שיתוף ניסיון, ידע ורעיונות. המאמצים של כל חברי הקהילה הבודדים חברו יחד ליצירת ההצלחה של המוסד שלנו.

איכות

אבן הפינה של מדיניות האיכות Kauno Kolegija / אוניברסיטת המדעים Kauno Kolegija היא הערכים המטופחים תוך יישום הצהרותיה והצהרות המשימה שלה. הבנת האיכות אינה ניתנת להפרדה מהיישום היעיל של היעדים שנקבעו והוגדרו באסטרטגיה 2020. יעדים אסטרטגיים אלו משמשים בסיס לשיפור כל פעילויות Kauno Kolegija / University of Applied Sciences.

אנו מבצעים מעקב קבוע, הערכה ושיפור של תהליכי הלימודים ופעילות המחקר והאמנות היישומית, כמו כן אנו מנסים לשמור על הסביבה הטובה ביותר ליישומם. אנו מקדמים כל העת תרבות איכותית ומאמינים מאוד כי איכות תלויה בהצלחתנו המקצועית ובתוצאות הישגי הלמידה שכן איכות היא האחריות ההדדית שלנו.

שיתוף פעולה בין בוגרים, עובדים ובעלי עניין אחרים צריך להיות מבוסס על אמון הדדי. אנו לוקחים השתתפות בתהליכים לאומיים ובינלאומיים ומחפשים חידושים מתוך ראייה / צרכים צפויים. אנו תמיד מודיעים לחברה על הישגי הפעילות שלנו. על מנת ליישם את המעלות והיעדים המשתקפים בהצהרות החזון והמשימה שלנו, אנו עובדים בשיתוף פעולה הדוק כצוות ביום יום. אנו שואפים לספק השכלה גבוהה ואיכותית הממוקדת בפעילויות מעשיות, בצרכי הלומדים ובחברה, וכן בצורך לקדם פעילויות מחקר ואמנות יישומי.

126130_photo-1522202176988-66273c2fd55f.jpgברוק קאגל / Unsplash

מחקר יישומי

Kauno Kolegija / University of Applied Sciences מבצע מחקר בתחומים הנושאים הבאים:

 • מחקר במדעים טכנולוגיים (חקירות במדעי ההנדסה; איכות ובטיחות המזון; טכנולוגיות ירק ואגרו; גיאודזיה ויישום ה- IT).
 • מחקר במדעים ביו-רפואיים (חקירות על איכות החיים; שירותי בריאות וביצועים מקצועיים של עובדים סוציאליים).
 • מחקר בתחומי משפט, ניהול ומינהל.
 • מחקר במדעי החינוך (חקירות על יכולת הצוות האקדמי; פיתוח סביבת הלימודים ומודרניזציה של מערכת החינוך; חינוך יצירתי; כמו גם מחקר פרוגנוסטי בדרישת המומחים ושילובם בשוק העבודה).

היסטוריה, עובדות

Kauno Kolegija / University of Applied Sciences הוקמה ב- 1 בספטמבר 2000 לאחר שהונהגה בליטא מערכת ההשכלה הגבוהה הבינארית המורכבת משני סוגים של השכלה גבוהה הניתנת על ידי מכללות ואוניברסיטאות.

2005 - הסמכה מוסדית של Kauno Kolegija / University of Applied Sciences הושלמה עם הערכה מצוינת על ידי פאנל מומחים בינלאומי.

2008 - Kauno Kolegija / University of Applied Sciences הפכה לזוכה בתחרות האיכות שנערכה על ידי קרן התמיכה לחילופי חילופים. הפרס הראשון התקבל לתכנית חילופי סטודנטים וסגל אקדמי של ארסמוס.

2010 - Kauno Kolegija / האוניברסיטה למדעים יישומיים החלו לימודים בינלאומיים.

2012 - פורץ הדרך לבניין האקדמי החדש המסמל את תחילת קמפוס האוניברסיטה.

2014 - מבנה אקדמי חדש ומגרש ספורט מודרני הפתוח לקהילה ולחברה שלנו.

2020 - Kauno Kolegija / University of Applied Sciences חוגג 20 שנה לציון.

עבר

ההיסטוריה של Kauno Kolegija / University of Applied Sciences מתוארכת לבתי הספר של התקופה שבין המלחמות ובתי הספר הטכניים שלאחר המלחמה. הפקולטה לטכנולוגיות הנוכחי צמחה מבית הספר לתעשיית עיסת ונייר שהוקם בקובנה בשנת 1945. היא כוללת גם את המחלקה להנדסה סביבתית שמקורה בבית הספר לגננות שנפתח בשנת 1920 ואחר כך הועבר לפקולטה לטבע ומתמטיקה באוניברסיטת קובנה שב 1923 ובשנת 1924 השתלט על פעילות בית הספר על ידי משרד החקלאות. בשנת 1925 שמו של בית הספר לבית הספר לחינוך המשך פרדה גננות. באופן דומה, הפקולטה לעסקים התפתחה מבית הספר הטכני לסטטיסטיקה שהוקם בקובנה בשנת 1954. הפקולטה לרפואה צמחה מקורסים קצרי מועד למיילדות שהקים פרופסור פרנאס מזיליס בשנת 1920 וקורסים דו שנתיים לאחיות הרחמים. על ידי הצלב האדום הליטאי. בשנת 1941 הפכו קורסים אלה לבית הספר לסיעוד בקאונאס. הפקולטה לאמנויות וחינוך צמחה גם היא ממסלולי הרישום כאשר בית הספר הראשון לאמנות בליטא נפתח ביוזמתו של הצייר ג'סטינאס ווינשינסקיס בשנת 1922. בשנת 1939 בית הספר הפך למוסד להשכלה גבוהה. היא כוללת גם את היחידה שמקורה במכללת קדינאניה יונושאס רדווילה שהוקמה בשנת 1993 בהוראת שר התרבות והחינוך.

Kauno Kolegija / University of Applied Sciences איחד את מאמצי הסטודנטים, הצוות האקדמי, הבוגרים והשותפים הסוציאליים, הצטרף למגוון והפוטנציאל של תחומי פעילות שונים ויצר תרבות ארגונית חזקה ומובחנת על בסיס ערכים אישיים וארגוניים דמוקרטיים הפכו לנקודות ציון לפעילויות בהווה ובעתיד.

המוסד שלנו היום

כיום Kauno Kolegija / University of Applied Sciences הוא אחד המוסדות הגדולים להשכלה גבוהה בליטא, עם קהילה של מעל 6,000 סטודנטים, כ -1,000 עובדים וכ- 30,000 בוגרים, שהקימו בהצלחה את הקריירה שלהם בחברות ליטאיות וזרות. האוניברסיטה מעבירה את לימודי המחזור הראשון המובילים לתואר ראשון מקצועי. באוניברסיטה ארבע פקולטות ומחלקה אזורית אחת.

גיל הסטודנטים הממוצע הוא 22-23 שנים. שכר הלימוד של כמעט שני שליש מאנשי המקצוע העתידיים מכוסה על ידי המדינה, ואילו התלמידים הנותרים משלמים שכר לימוד. מעל 1.600 סטודנטים בוגרים באוניברסיטה מדי שנה.

מיקומים

קובנה

כתובת
Pramonės prospektas, 20
50468 קובנה, מחוז קובנה, ליטא