Qatar University

מבוא

קרא את התיאור הרשמי

מאז הקמתה בשנת 1977, Qatar University (QU) ממשיכה לשמש כמוסד ההשכלה הגבוהה של קטאר והפכה היום למגדלור של מצוינות אקדמית ומחקרית באזור.

QU מחויבת לספק חינוך באיכות גבוהה באזורים בעלי עדיפות לאומית. ביסוס התחייבות זו המטרה ליישר את המכללות, התוכניות והקורסים שלה עם סטנדרטים בינלאומיים מבוססים ושיטות עבודה מומלצות. כתוצאה מכך, QU הצליחה ביוזמות ההסמכה שלה, וזכתה לאישורם של מספר גופי הסמכה בינלאומיים מובילים.

QU מארחת עשר מכללות - המכללה לאמנויות ומדעים (CAS); המכללה למנהל עסקים וכלכלה (CBE); המכללה לחינוך (CED); המכללה להנדסה (CENG); המכללה למדעי הבריאות (CHS); המכללה למשפטים (LAWC); המכללה לרפואה (CMED); המכללה לרוקחות (CPH); המכללה ללימודי השריעה והאסלאם (CSIS) והמכללה לרפואת שיניים (CDM).

QU מציעה את המגוון הרחב ביותר של תכניות אקדמיות - 45 תואר ראשון, 27 תואר שני, שמונה תואר שלישי. תכניות, ארבע תעודות, ודוקטור לרוקחות (PharmD) - בקטאר המתאימות אותן לצרכים של החברה הקטרית.

המחקר הוא חלק אינטגראלי מהסביבה האקדמית ב- QU ונתמך על ידי מפת דרכים שאפתנית של חמש שנים העוסקת בסדרי העדיפויות הלאומיים ומפרטת ארבעה תחומי מחקר עדיפים - קיימות אנרגיה, סביבה ומשאבים; שינוי חברתי וזהות; אוכלוסייה, בריאות ובריאות; ומידע, תקשורת וטכנולוגיות (ICT) - מתחם מחקר עדכני ו 14 מרכזי מצוינות למחקר. זה משופר עוד יותר על ידי למעלה מ -400 פרויקטים שיתופיים ביותר מ -130 מדינות.

מעורבות קהילתית היא אזור המוצב בלב המשימה והחזון של QU. האוניברסיטה מתגאה באיכות התלמידים והבוגרים שלה ומחויבת להבטיח שחיי הקמפוס הם סביבה מעשירה לעידוד מצוינות אקדמית, התנדבות, אחריות אזרחית ומנהיגות. איגוד הבוגרים שלה מאגד 47,000 בוגרים, סטודנטים נוכחים וחברה קטארית.

QU מקדמת את מטרתה להפוך למובילה של פיתוח כלכלי וחברתי בקטאר באמצעות שיתופי פעולה ושותפויות עם התעשייה, הממשלה, האקדמיה, העסקים והחברה האזרחית בקטאר ומחוצה לה.

אוניברסיטת סטודנטים

גוף הסטודנטים המגוון והתוסס של QU, מעל 20000, מהווה עדות לפוטנציאל של מנהיגי העתיד הגדולים ביותר של קטאר, חוקרים מכובדים ובעלי השראה.

על מנת להבטיח כי התלמידים יגיעו למלוא הפוטנציאל שלהם, מוצגות להם הזדמנויות ואתגרים ייחודיים רבים. אלה כוללים השתתפות בתחרויות הארציות המובילות בקטאר למענקים, כנסים בינלאומיים, לימודים בלעדיים בחו"ל ותוכניות חילופי סטודנטים, ותפקידי מחקר.

בנוסף, לכל הסטודנטים ניתנים שפע של משאבים בכדי להבטיח את כל דרישותיהם להצלחה וחיי הסטודנטים המרגשים. שירותים אלה כוללים:

 • קמפוס עטור פרסים, הכולל ארכיטקטורה יפה, נסיעות וניווט קלים, הרבה נוחות איכות חיים ועוד.
 • ספרייה עדכנית, עם מבחר נפחים מדהים, כמו גם מנויים רבים לכתבי עת אקדמיים, והיכולת לבקש ניסויים חדשים.
 • תוכנות וכלי תקשורת חדישים להקלת הגישה לחומרי הקורס ומדריכיהם.
 • בנייני פעילויות סטודנטים גדולים ומרוהטים היטב של גברים ונשים, המציעים מקום אידיאלי לסטודנטים להיפגש, ליצור קשרים חברתיים ולרשת.
 • מרכז תמיכה ללימוד סטודנטים (SLSC), לעזרה בקורסים וסדנאות חוץ לימודיות לשיפור המיומנויות.
 • המרכז לייעוץ סטודנטים (SCC); משאב ברמה הגבוהה ביותר לסטודנטים המעוניינים לדון באופן פרטי בעניינים אישיים חשובים, כולל תכנון משפחתי, ניהול אישי, התאקלמות בחיי האוניברסיטה וכל דבר אחר שעומד בראשם.
 • היצע מרשים של קפיטריות ואפשרויות אוכל, קייטרינג לטעמים אישיים רבים ובדרישות בריאותיות.
 • אירועים, טיולים ופעילויות בחסות אוניברסיטאות, כדי להעצים את חיי הסטודנטים ולעודד אינטראקציה חברתית משמעותית זה עם זה וסגל ההוראה.

סגל אוניברסיטאי

Qatar University מציעה בגאווה קבוצה יוצאת דופן של למעלה מאלף סגל יוקרתי, החל ממומחים בינלאומיים שנבחרו בקפידה וכלה במוחות הלאומיים הבכירים של קטאר. כל חבר סגל מוכר בזכות המחקר המנוסה ו / או המסירות הבלתי נלאית שלו לסטודנטים והוא מסוגל לחלוק תשוקה ותובנה גדולים יותר לתחום שלהם וכיצד הוא יכול לסייע ליישום לצרכים אזוריים, כאשר אנו רודפים את החזון הלאומי.

ראיה ומשימה

Qatar University היא קהילה אינטלקטואלית ומחקרית המאופיינת בדיון גלוי, חילופי רעיונות חופשיים, דיון מכבד ומחויבות לחקירה קפדנית.

כל חברי האוניברסיטה - סגל, צוותים וסטודנטים - צפויים לקדם את הערכים המלומדים והחברתיים המגולמים על ידי האוניברסיטה.

החזון שלנו

להיות מוכר אזורית כמצוינות ייחודית בחינוך ובמחקר, מוסד שנבחר עבור סטודנטים ומלומדים וזרז להתפתחות סוציו-אקונומית ברת קיימא של קטאר.

המשימה שלנו

Qatar University היא המוסד הלאומי להשכלה גבוהה בקטאר. היא מספקת תכניות לתארים מתקדמים ותארים איכותיים שמכינים בוגרים מוכשרים, המיועדים לעצב את עתידה של קטאר. לקהילה האוניברסיטאית יש פקולטות מגוונות ומחויבות המלמדות ומנהלות מחקר המתייחס לאתגרים מקומיים ואזוריים רלוונטיים, מקדמת ידע ותורמת באופן פעיל לצרכיה ושאיפות החברה.

מרכזי מחקר

כמוסד לאומי מוביל, QU משקיעה ומשתתפת ברציפות בלימודים המקדמים את המדע והחברה. כמובילה הן בטכנולוגיות גז מתפתחות והן כמוסד המודע לסביבה, יחידות המחקר האוטונומיות של QU שואפות להשפיע בקנה מידה עולמי. האוניברסיטה מתכננת לנצל את ממצאיה כדי לצבור מאגר אינטלקטואלי שיקים כלכלה חזקה מבוססת ידע בקטאר.

המרכז לחומרים מתקדמים (CAM)

המרכז לחומרים מתקדמים (CAM) הוקם בשנת 2002. ה- CAM מוקדש לספק מצוינות ייחודית בתחום טכנולוגיות החומר. המרכז מציע סיוע בקי בתעשיות נפט, גז ועיבוד מקומיות וכן לקהילה הלומדת בקטאר.

המשימה של המרכז היא לשפר ולתמוך במחקר בין תחומי בנושא מדעי חומרים והנדסה על ידי ביצוע פרויקטים של מחקר יישומי ומתן ידע וניסיון העונים על צרכי התעשייה והחברה.

המרכז למדעי הסביבה

המרכז למדעי הסביבה (ESC) הוקם לראשונה בשנת 1980. לקטאר מורשת תרבותית ימית עשירה וסביבה ביו-מגוונת. המשימה של ארגון ה- ESC היא להבין ולהגן על משאב טבע יקר זה לרווחת האנשים הקטארים.

ESC, כמרכז המחקר המדעי הסביבתי הראשון בקטאר, ינצל משאבים חדישים לביצוע מחקר חדשני במדעי הים (כולל אוקיאוגרפיה פיזית וכימית, וביולוגיה ימית); מדע אטמוספרי; ומדעי האדמה והארץ.

מרכז עיבוד גז

המרכז לעיבוד גז (GPC) הוקם בשנת 2007. הוא מיועד לערוך מחקר ופיתוח באזורים הרלוונטיים לחברי הקונסורציום ולספק מפעלי טייס לניסויים מדרגיים של תהליכים רבים.

המשימה של המרכז היא לטפל בבעיות ואתגרים העומדים בפני תעשיות הגז בקטאר ובאזור. GPC מספקת שירותים ומומחיות מקצועיים ועוסקת במחקר רב תחומי עם יישום מעשי למילוי צרכי התעשייה, האקדמיה והקהילה בכלל.

המרכז לחקר בעלי חיים במעבדה

LARC הוא הראשון בוויויריום מסוגו בקטאר. זה מציע נכס יקר ערך למדענים, סגל Qatar University וסטודנטים למחקר כדי לעודד ולסייע בפעילות המחקר שלהם ומבטיח נתונים מדעיים שנרכשו ותקפים אנושיים בתחום הביו-רפואי והרפואי, כולל חקר תהליכים ביולוגיים, חקירת הגורמים למחלות ו בדיקת טיפולים וטיפולים חדשים.

משימת המרכז היא לספק גידול בעלי חיים איכותיים וטיפול וטרינרי כדי לתמוך בתפקיד המוביל של האוניברסיטה בחינוך ובמחקר כמו גם בקהילה המחקרית המקומית כאשר הדבר אפשרי.

מרכז מחקר ביו-רפואי

המרכז למחקר ביו-רפואי (BRC) הוקם בספטמבר 2014. המרכז הוא שיאו של התוכנית הביו-רפואית המצליחה שהוקמה מאז 1984. התוכנית הבי-רפואית הייתה הראשונה מסוגה מחוץ לארצות הברית והייתה תוספת חשובה לתמיכה בתכנית המכללה לרוקחות והפקולטה לרפואה שהוקמה לאחרונה באוניברסיטה.

משימת המרכז היא לספק תמיכה מחקרית מצוינת לחוקרים ביו-רפואיים בתוך QU וקטאר באמצעות מתקנים חדישים ואנשי צוות מיומנים מאוד ומטפחים מחקר שיתופי פעולה המקדם את החקירה המדעית ומשפר את בריאות האדם.

מרכזי מחקר אחרים של QU

מרכז התחבורה והבטיחות בתעבורה בקטאר

לתאונות דרכים יש השפעות חברתיות, בריאותיות, סביבתיות וכלכליות משמעותיות על כלכלת קטאר. הגידול הצפוי באוכלוסייה ואירועים מיוחדים המתרחשים בקטאר על בסיס קבוע הניעו את המכללה להנדסה Qatar University להקים מרכז ללימודי בטיחות בדרכים.

ייעודו של המרכז הוא ליצור ולהפיץ ידע הקשור בבטיחות בדרכים ומניעת תאונות על ידי עריכת מחקרים, מחקר וניתוח והערכה של תאונות דרכים על מנת לזהות את גורמי השורש לתאונות וגורמים קריטיים המשפיעים בעיקר על הפחתת התאונות. .

מכון לחקר סקר חברתי וכלכלי

SESRI הוקמה באוקטובר 2008. המשימה של SESRI היא לספק נתונים אמינים ואמינים להנחות גיבוש מדיניות, קביעת עדיפות ותכנון מבוסס ראיות במגזר החברתי והכלכלי.

סדר היום המחקרי של המכון משתרע על מגוון רחב של תחומים מהותיים בעלי חשיבות לחברה הקטרית, כולל עבודה ותעסוקה, מודרניזציה ושינויים בערכים חברתיים, חינוך, בריאות, מבנה משפחתי והשפעת המדיה החברתית והמסורתית.

מרכז KINDI לחקר מחשוב

מרכז KINDI מאפשר לתמוך במחקר ומדעי המחשב והנדסה במדעי המחשב באוניברסיטת Qatar University (QU). KINDI הוא ראשי תיבות של מודיעין ידע, נתונים ברשת ומחקר בינתחומי, שהם נושאי המוקד של המרכז.

המשימה של המרכז היא לשרת את קהילת Qatar University ידי קידום תכניות מחקר איכותיות בתחום החיוני של מדעי המחשב וההנדסה. KINDI היא מסגרת לטיפוח מחקר שיתופי ורב תחומי, מינוף שותפויות מקומיות ובינלאומיות קיימות ומתן תשתיות תומכות.

המרכז הלאומי להתפתחות חינוכית

מרכז לגיל הרך

המרכז למדעי הרוח והחברה

המרכז לפיתוח בר-קיימא

המרכז ליזמות

המרכז ללימודי המפרץ

מרכז חדשנות לניידות בקטאר

המרכז למשפט ופיתוח

קריירה

ברוך הבא לדף הזדמנויות הקריירה באוניברסיטת Qatar University . באמצעות הכלים הייעודיים שלנו, אנו שמחים לשתף אתכם בפתיחות העבודה העדכניות ביותר ברשימתנו ההולכת ומתרחבת של תכניות אקדמיות ברמה העולמית, מרכזי מחקר ומחלקות.

המשאבים באתר זה יאפשרו לך לחפש בתפקידים הזמינים כעת לפי המכללה או המשרד שלהם, ולכלול אפשרויות סינון מתקדמות כדי להבטיח שתמצא את הקריירה המתאימה לך.

יתרונות

ממוקם מעט צפונית לעיר היפה דוחה, הקמפוס עטור הפרסים של QU מציע תערובת עוצרת נשימה של אסתטיקה מסורתית ופונקציונליות מודרנית. לעובדי האוניברסיטה יש גישה להרבה כיתות ומרכזים חדשים ומשוכללים חדשים, מתקנים מורחבים ומטופחים ורשימה מתרחבת ללא הרף של תכניות אקדמיות מכובדות. QU הוא עדות למקום המתמשך של קטאר באור הזרקורים בגלל מחויבותו לפיתוח תרבותי וחינוכי.

יתרונות בלעדיים אחרים של העסקת QU כוללים:

 • קהילה אקדמית וחברתית תומכת, עם לוח זמנים של השנה לאירועים לימודיים ותרבותיים.
 • דרך ברורה לקידום הקריירה באמצעות הערכות המותאמות אישית של האוניברסיטה, מבטיחה לעודד את החברים לעבוד עד עוצמתם, ומוכרת בהישגיהם.
 • גישה למגוון מדהים של ספריות אקדמיות, כלים מקצועיים ומשאבי IT מתקדמים.
 • הנחות על קורסים מקצועיים ושפות מועילים ממשרד ההשתלמות של QU.
 • ממשל המחויב לתכנון משמעותי, שקיפות במדיניות ופעולות, ומקומות מובנים היטב לפידבק ותקשורת.
 • חבילת תעסוקה מצוינת הכוללת משכורת תחרותית; חגים אישיים, אקדמיים ולאומיים; ביטוח בריאות קטאר; קצבת חינוך לילדים; זמינות דיור; אפשרויות תמיכה פיננסית ועוד.

חיי עובדים

עבור קטארים וחוקרים כאחד, החיים בקטאר פירושם גישה ישירה ומעורבות עם מגוון מדהים של אירועי תרבות, אפשרויות אינסוף לקניות בקניונים, שווקים ובוטיקים, וחוף ים בתולי לבילוי בחוף וצלילה.

כמארח גביע העולם של פיפ"א בשנת 2022, והכנה לחזון הלאומי של קטאר 2030, לקטאר יש עכשיו יותר מה להציע מאי פעם, כמוקד של צמיחה ללא תחרות והתרגשות בינלאומית.

מיקומים

דוחא

כתובת
University Street
דוחא, דוחא, קטאר