Chulalongkorn University

מבוא

קרא את התיאור הרשמי

המוסד הראשון של תאילנד להשכלה גבוהה הגיע רשמית לעולם בשינה במרץ 1917. את הקרקע והכנה, לעומת זאת, התקיימו לפני יותר ממאה שנה. התמורות הכלכליות, החברתיות והפוליטיות בעולם במאה התשע עשרה שתרם להחלטתו של סיאם להסתגל כדי למנוע יישבו על ידי מעצמות המערב ( "סיאם" הפך "תאילנד" בשנת 1939). לפיכך, המלך צ'וללונגקורן (ראמה V) הציג מדיניות מלוכה כדי לחזק ולשפר את הממשלה כל כך המדינה יכולה בהצלחה להתנגד גאות זו של קולוניאליזם. אחד החלקים העיקריים של מדיניות זו הייתה לשפר את מערכת החינוך הסיאמית לייצר אנשים מסוגלים לעבוד הוא במגזר הציבורי והן במגזר פרטי. כתוצאה מכך, בית ספר נוסד בשנת 1871 בצריפי Royal העמודים בתוך מתחם Grand Palace. מאוחר יותר, בשנת 1882, המלך צ'וללונגקורן פתח בית הספר הזה נתן לו את השם "Suankularb". באותה השנה, המלך גם הקים בתי ספר אחרים, בית הספר לקצינים בצבא, בבית ספר מפות ע"ש, בי"ס הנסיכים ובית הספר ללימודי הדהרמה.

"... כל הנושאים שלנו, מיילדי המלוכה שלנו עד פשוט הנמוך ביותר, תהיה אותה ההזדמנות ללמוד - בין אם הם רויאלס, אצילים או פשוט ..."

ציטוט זה הראה כי המלך לא שכח אזרחים משותפים. היתה לו פוליסת להקים בתי ספר בכל רחבי הממלכה, יחד עם מוסדות להשכלה גבוהה. הוא עמד על כך "... חינוך במדינה הזאת היא בעדיפות ראשונה, שאני נחושה לפתח ..." בשנת 1899, הנסיך Damrong Rajanupab, אחיו הצעיר של המלך צ'וללונגקורן שהיה שר הפנים דאז, הגישה הצעה לייסד הספר הדרכה שירות המדינה עם פראיה Wisutsuriyasak (MR פיא Malakul - שלימים קיבל תואר של צ'או פראיה Phrasadej Surendradhibodi) כבעלים. עם זאת, מאז הסטודנטים של בית הספר היו צריך לעבוד כמו חניכי דף מלוכה בשינה שלהם השלישית של מחקר לפני הסיום, את השם של הספר שונה לבית ספר דפים המלכותי בשנת 1902. בית ספר דפי רויאל התקדם בהתמדה והפיק מספר גדל והולך של בוגרים לממשלה בכל שנה. עם זאת, המלך Vajiravudh (ראמה שישית) ראה כי הכוונה המקורית של אביו, המלך צ'וללונגקורן, הייתה להקים מוסד להשכלה גבוהה. אמנם, בתחילה, במהלך המחקר התמקד ממשלה, לאורך זמן, את תכנית הלימודים הורחבו כדי לכלול עוד תחומים כדי לענות על צרכים הרחבת הממלכה. דיסציפלינות אלו כללו חוק, יחסים בינלאומיים, מסחר, חקלאות, הנדסה, רפואה וחינוך מורה. לפיכך, המלך Vajiravudh הורה בית הספר דפי רויאל להיות מוסד להשכלה גבוהה ונתן לו את השם "חינוך לפסגות שירות המדינה של המלך צ'וללונגקורן" ב -1 בינואר, 1911.

המכללה שירות המדינה ולאחר מכן השתמשו התמורה נתרם על ידי בני משפחת המלוכה, פקידי ממשלה ואזרחים מן השורה להקים אנדרטה של ​​המלך צ'וללונגקורן מוקדון. אחרי הפסל הושלם, בערך שמונה מאה אלף באט נשארו במשרד האוצר המלכותי. בעניין הסכום גדל להיות 982,672 באט. המלך Vajiravudh מכן נתן את הסכום הזה כדי לשמש הכבירה המקורית של המכללה. יתר על כן, הוא בחן תרם הארמון של אחיו, Vajirunhis יורש העצר המנוח, כאתר של המכללה ונתן חלקת אדמה גדולה, על 523 דונם, סמוך לארמון במחוז Patumwan, להתרחבות עתידית. מאוחר יותר בבניין המנהלה נבנה כמו הבניין הראשון של המכללה.

אחרי המכללה שירות המדינה שתיפקד במשך זמן מה, המלך Vajiravudh נחשב שזה הגיע לרמה של מוכנות וכך, ב -26 במרץ, 1917 הוא הכריז שהוא היה אמור להיות אוניברסיטת Chulalongkorn, זיכרון לאביו. האוניברסיטה שהוקם היה תחת פיקוחו של מחלקת ענייני האוניברסיטה, משרד החינוך. פראיה Anukijwithoon היה מנהלו הראשון (הכותרת שונתה כדי רקטור בשנת 1935). הייתה מועצת האוניברסיטה שהייתה אחראי על קביעת מדיניות, תכנון וייעוץ על ענייני האוניברסיטה. הנסיך Damrong Rajanupab היה יו"ר המועצה, ואת המנהל של האוניברסיטה היה המזכיר.

כשזה הוקם לראשונה, האוניברסיטה הייתה 380 תלמידים שלומדים בכיתות בארבע פקולטות ממוקמות על 2 קמפוסים. הפקולטה לרפואה היה ממוקם בבית החולים Siriraj, בעוד הפקולטות למינהל ציבורי והנדסה שוכנו בבניין המנהלה והפקולטה לאמנויות ומדעי הטבע בארמון הנסיך Vajirunhis ברובע Patumwan. בית הספר למשפטים היה תחת אחריותו של משרד המשפטים עד לאוניברסיטה היה מוכן להשתלט, ובית הספר להכשרת מורים 'הוסגר משרד החינוך.

בשנת 1923, האוניברסיטה קיבלה בוגרי תיכון ללמוד בפקולטה לרפואה, אשר קיבל תמיכה מקרן רוקפלר לארגן תוכנית תואר ראשון. חמש שנים לאחר מכן, הקבוצה הראשונה של 18 בוגרים סיימה את לימודיהם, וקבלה התואר הראשון יוענק בממלכה. בשנת 1929, בפקולטה למנהל ציבורי הפכה הפקולטה למשפטים ומדעי המדינה. בשנת 1933, לאחר הקמתה של המונרכיה החוקתית בשנת 1932, עבירת ממשלת הסגל הזה Thammasat אונ', שהוקמה בשנת 1934. התוצאה היתה כי אוניברסיטת Chulalongkorn היה רק ​​שלוש פקולטות במהלך אותה תקופה.

התפתחות אוניברסיטת Chulalongkorn המשיך. מ 1934 עד 1958, האוניברסיטה הדגישה שיפור של חינוך לתואר ראשון; וכך, יותר פקולטות הוקמו. בשנת 1961, האוניברסיטה הקימה את בית הספר למוסמכים ואחריו מרכזי מחקר ומוסדות.

מיקומים

בנגקוק

כתובת
Chulalongkorn University
254 Pathumwan, Bangkok Thailand. 10330

בנגקוק, תאילנד