תואר ראשון בבלשנות

כללי

קרא עוד על תכנית זו באתר האינטרנט של מוסד הלימודים

תיאור התכנית

BIU הוא ביתם של החוקרים המובילים בעולם בבלשנות

תכנית התואר הראשון בבלשנות במחלקה שלנו מיועדת לתת לסטודנטים רקע איתן בתחומי הליבה של פונולוגיה, תחביר, סמנטיקה ופרגמטיקה, כמו גם בתחומים יישומיים יותר כמו פסיכולינגיסטיקה ונוירו-בלשנות. הלימודים בחוג מתקיימים באנגלית, אך זו אינה השפה היחידה שנלמדת; הגישה במחלקה היא של בלשנות כללית שמטרתה ללמוד שפה אנושית והיכולת הלשונית האנושית. תואר ראשון בבלשנות במחלקה שלנו מספק לסטודנטים את הכלים לניתוח כל שפה אנושית - אנגלית, עברית, ערבית, רוסית או כל שפה אחרת.

על המועמדים לקבל ציון פסיכומטרי של 550 לפחות; ציון 120 על הפסיכומטרי האנגלי, או ציון עמיר של 220; כיתת בגרות הכוללת 5 נקודות באנגלית. לחלופין, מועמדים בעלי ציון בגרות מעל 100, הכוללים 5 נקודות באנגלית עם ציון 85 ומעלה או עם ציון עמיר של 220 ומעלה, עשויים להתקבל ללא ציון פסיכומטרי. ניתן להשתמש במחשבון המקוון כדי להעריך את סיכויי הקבלה שלך לתוכנית הבלשנות. מועמדים אשר ציוניהם רק מעט מתחת לרמות אלה עשויים להתקבל על בסיס מבחני כניסה מחלקתיים.

Tel Avivאדם ג'אנג / Unsplash

Hayarkon Street @ Yom Kippurיואב עזיז / Unsplash

מסלולים ללימודי תואר ראשון בבלשנות

לסטודנטים יש מגוון רחב של תוכניות BA בבלשנות, שם הם יכולים לבחור אם לשלב לימודי בלשנות עם מחקרים אחרים. עבור שילובים מסוימים אנו מציעים תוכנית מיוחדת; עבור שילובים אחרים, אתה יכול לבחור את כפול כפול מתוכנן. המסלולים הזמינים הם:

 1. מורחבת בבלשנות (ללא מחקרים במחלקות אחרות).
 2. משולב המורחבת העיקריים: מורחבת העיקריים בתוך המחלקה המשלבת בעיקר בלשנות עם מספר קטן של קורסים בספרות.
 3. המתכננים הכפולים המתוכננים הבאים:
  1. בלשנות וספרות אנגלית, לסטודנטים המעוניינים לעשות את כל לימודיהם במחלקה לספרות ובלשנות אנגלית.
  2. בלשנות ומדעי המוח, לסטודנטים המעוניינים להתמקד בעיבוד שפה ובחקר המוח.
  3. בלשנות וצרפתית.
 4. תואר כפול לא מתוכנן: התמחות שווה בבלשנות ובתחום אחר של לימודים (בכל מחלקה אחרת שמציעה תואר כפול).
 5. "מייג 'ור בקצב שלך" - אפשרות חדשה לסטודנטים אשר עבודתם או התחייבויות אחרות להשאיר אותם עם פחות זמן פנוי לקחת שיעורים. הדרישות הן כמו ב רגיל הגדולות, אבל הם נלקחים על פני תקופה של חמש שנים, עם פחות קורסים נדרשים מדי שנה.

בנוסף, תוכנית MA ישיר מאפשר לסטודנטים לתואר ראשון מוסמך להשלים תואר שני ללא תזה בתוך ארבע שנים של תחילת הלימודים לתואר ראשון או תואר שני עם תזה בתוך חמש שנים.

המסמכים המפורטים לעיל גם לתת לך תחושה של מה כל שנה של המחקר הוא כמו:

 • שנה ראשונה: קורסי יסוד, שעוקבים ברובם לפי לוח זמנים שנקבע מראש.
 • שנה ב ': קורסים מתקדמים ובחירה במספר תחומים, עם גמישות מסוימת בבחירת הקורסים (בעיקר בסמסטר ב').
 • שנה ג 'ומעלה: קורסים וסמינרים מתקדמים לבחירתך.

קורסים

 • 184: מבוא לבלשנות
 • 286: פונטיקה ופונולוגיה
 • 287: תחביר
 • 289: סמנטיקה
 • 517: שיטות מחקר
 • 522: Psycholinguistics
 • 586/587/589: מתקדם פונולוגיה / תחביר / סמנטיקה
 • בחירות
 • סמינרים

116345_109555_button_read-more-about-this-program-on-the-schools-website.png

עדכון אחרון: May 2020

אודות בית הספר

Bar-Ilan University, founded in 1955, was one of the first comprehensive research universities to be established in Israel. From 70 students to 17,000, its milestone achievements in the sciences and ... קרא יותר

Bar-Ilan University, founded in 1955, was one of the first comprehensive research universities to be established in Israel. From 70 students to 17,000, its milestone achievements in the sciences and humanities have made an indelible imprint on the landscape of the nation. The university has 8 faculties: Jewish Studies, Medicine, Engineering, Law, Life Science, Exact Sciences, Social Sciences, and Humanities. These faculties are active partners in national science and technology initiatives. קרא פחות