תואר ראשון בהנדסת מכונות

כללי

קרא עוד על תכנית זו באתר האינטרנט של מוסד הלימודים

תיאור התכנית

על אודות

הנדסת מכונות היא דיסציפלינה טכנית רחבה. היא משלבת את הידע של המדעים הפיזיקליים והמתמטיקה עבור תכנון, בנייה וייצור, בדיקה, ניתוח, שימוש ותפעול של התקן, מבנה, מכונה, תהליך או מערכת בשירות האנושות. התפתחותה מקבילה לצמיחת התעשייה. החברה המודרנית זקוקה למהנדסים מכאניים בעלי הכשרה רחבה ועמוקה ביסודות ההנדסה והמדעים הקשורים, אשר פיתחו צדדיות בניתוח ופתרון בעיות מורכבות. על המהנדס המכני לא רק להיות בעל רמה גבוהה של מומחיות מקצועית, אלא גם להעריך את השפעתם של פתרונות הנדסיים בהקשר חברתי, כולל שיקולים אתיים וכלכליים.

מהנדסי מכונות הם פותרי בעיות, בעלי ידע מדעי ומתמטי. תכנית ההנדסה מכנית מכינה את התלמידים להתמודד ביעילות עם מגוון רחב של בעיות הנדסיות ולא עם התמחויות צרות. הבוגרים מוצאים תעסוקה במגוון רחב של תעשיות, סוכנויות ממשלתיות ומוסדות חינוך, שם הם עוסקים בפונקציות רבות:

 • השימוש וההמרה הכלכלית של אנרגיה ממקורות טבעיים לאנרגיה שימושית עבור חשמל, תאורה, חימום, קירור ותחבורה;
 • עיצוב וייצור של מכונות כדי להקל על נטל העבודה האנושית;
 • תכנון ופיתוח של מערכות לשימוש במשאבי אנרגיה ומשאבים;
 • עיבוד של חומרים למוצרים שימושיים לאנושות; ו
 • חינוך והכשרה של מומחים העוסקים במערכות מכניות.

תוכנית הלימודים

תכנית הלימודים מורכבת משילוב מושכל של יסודות, כולל מתמטיקה ומדעים, וניסיון מעשי במעבדה המספק גישה לכלי הנדסה מודרניים. מכטרוניקה, שהיא מחקר של תלות הדדית בין הנדסת מכונות הנדסת חשמל ואלקטרוניקה, היא חלק מרכזי מתוכנית ההנדסה מכנית. הבוגרים יוכלו לנתח באופן ביקורתי בעיות מכניות הנדסיות ולבצע פתרונות מעשיים. נוסף על היכולת לתפקד באופן עצמאי, צפוי שבוגרים יוכלו לתפקד עם תקשורת אפקטיבית בכתב ובעל פה בצוותים רב תחומיים ולהיות מוכנים להתמודד עם מספר סוגיות כגון שיקולים סביבתיים, חברתיים וכלכליים בשל חינוך יסודי מדעי הרוח, אתיקה, בטיחות ומקצוענות.

בעוד שתכנית הלימודים לתואר ראשון היא רחבה מספיק כדי לאפשר לבוגרים לבחור מתוך מגוון רחב של הזדמנויות תעסוקה, יש בה עומק מספיק כדי להכשיר את התלמידים להיכנס לתואר שני כדי להתקדם לתארים מתקדמים. ככל שהמדע וההנדסה המודרניים הופכים למורכבים יותר, הכדאיות של הכנה לקראת תואר שני מוכרת על ידי רוב התעשיות המתקדמות וסוכנויות ממשלתיות.

סטודנטים יכולים במקביל לתואר BS בהנדסת אווירונאוטיקה וחלל על ידי השלמת קורסים נוספים. מידע על זה 155 שעות אשראי, את האפשרות ארבע וארבע שנה ניתן לראות בסוף סעיף זה.

סטודנטים המתכננים קריירה ברפואה, ברפואת שיניים או בתחומים קרובים, אך מעוניינים בתואר מהנדס מכני לפני הכניסה לבית הספר המקצועי המתאים, עשויים להחליף שמונה שעות (משילוב של ביולוגיה וכימיה אורגנית) עבור שש שעות הטכניות הנדרשות Space. בחירה זו תסייע לסטודנט לעמוד בדרישות הקבלה בבתי הספר המקצועיים במדעי הבריאות.

תוצאות סטודנטים

עם סיום הלימודים, כל סטודנט לתואר ראשון במדעים בהנדסת מכונות יהיה:

 • יכולת ליישם ידע במתמטיקה, במדעים ובהנדסה.
 • יכולת לעצב ולנהל ניסויים, כמו גם לנתח ולפרש נתונים.
 • יכולת לעצב מערכת, רכיב או תהליך כדי לענות על הצרכים הרצויים בתוך אילוצים ריאליים כגון כלכלי, איכות הסביבה, חברתי, פוליטי, מוסרי, בריאות ובטיחות, manufacturability, וקיימות.
 • יכולת לתפקד בצוותים רב-תחומיים.
 • יכולת לזהות, לגבש ולפתור בעיות הנדסיות.
 • הבנת האחריות המקצועית והאתית.
 • יכולת לתקשר בצורה יעילה.
 • החינוך הרחב הנדרש להבנת ההשפעה של פתרונות הנדסיים בהקשר עולמי, כלכלי, סביבתי וחברתי.
 • הכרה בצורך ויכולת לעסוק בלמידה לאורך החיים.
 • הכרת נושאים עכשוויים.
 • היכולת להשתמש בטכניקות, מיומנויות וכלים הנדסיים מודרניים הדרושים לתרגול הנדסי.

תוצאות למידה

מטרת הלמידה העיקרית של תוכנית BSME היא ליישם חומרי לימוד מתקדמים, שיטות וטכנולוגיות על מנת להכין מהנדסים בעלי ידע רב בתחום ההתמחות שלהם ומוכנים לתרום לרווחת החברה באמצעות הפרקטיקה המוסמכת של מקצוע ההנדסה, המוביל לפיתוח כלכלי ופיתוחים טכנולוגיים חדשניים.

בוגרי תוכנית BSME מוכנים היטב לעסוק במלאכה ארוכת טווח של קריירות הנדסיות מוצלחות על ידי התאמתם במהירות לדרישות המשתנות של כוח העבודה בסביבה גלובלית דינמית, על ידי הגברת היכולות והמיומנויות המקצועיות שלהם, ועל ידי תרומה יעילה בצוותים רב תחומיים לקידום צרכים תעשייתיים, כלכליים וחברתיים קיימים או צפויים.

עדכון אחרון: מרץ 2020

מלגת Keystone

גלה את האפשרויות שהמלגה שלנו יכולה להעניק לך

אודות בית הספר

WVU is a family of distinctive campuses united by a single mission. From the groundbreaking research of our flagship in Morgantown to the liberal arts hub of WVU Potomac State in Keyser to the technol ... קרא יותר

WVU is a family of distinctive campuses united by a single mission. From the groundbreaking research of our flagship in Morgantown to the liberal arts hub of WVU Potomac State in Keyser to the technology-intensive programs at WVU Tech in Beckley — we are leveraging our talents and resources to create a better future for West Virginia and the World. קרא פחות