תואר ראשון ביחסים בינלאומיים

כללי

תיאור התכנית

תוכנית זו מכירה את התלמידים עם הארכיטקטורה הגלובלית של הממשל המבוזר המפעיל את העולם כיום. זה נותן הבוגרים שלנו יתרון ברור בעולם המורכב שלנו המהיר על ידי חימוש אותם עם הידע ואת הכישורים הדרושים כדי להבין ולהשתמש ההיגיון הפנימי של היחסים הגלובליים, לחזות את הכיוון שבו הם מפתחים, לצייר על ההזדמנויות שהשינויים האלה מביאים.

תוכנית זו מאפשרת לסטודנטים לנווט בהצלחה ובקלות בעולם גלובליסטי המקושר יחד ומעוצב לא רק על ידי יחסים דיפלומטיים בין מדינות אלא גם על ידי שדות, כוחות ושחקנים רב-לאומיים רבים.

IR

התוכנית מיועדת לאנשים ש:

 • הייתי רוצה להיות בבית ביחסים פוליטיים וחברתיים גלובליים
 • רוצה לרתום כוחות והזדמנויות גלובליות במרדף אחר יעדיהם
 • מתעניינים בעולם הדיפלומטיה, ארגונים בינלאומיים ותאגידים טרנס-לאומיים
 • רוצים להיות מסוגלים להשתמש בשפות זרות באופן מקצועי
 • רוצים לרכוש הבנה טובה של איך הכלכלה העולמית פועלת, וההזדמנויות שהיא מספקת, אך אינם מעוניינים במתמטיקה המורכבת של סטטיסטיקה וכלכלה.

מקצועות הליבה

סטטיסטיקה יישומית, אינפורמטיקה, מתודולוגיית מחקר ליחסים בינלאומיים, יסודות משפט, אנתרופולוגיה תרבותית, מבוא לתיאוריה פוליטית, מקרו כלכלה, מיקרו כלכלה, גאוגרפיה פוליטית, עקרונות שיווק, לימודי חברה, היסטוריה עולמית, תרבויות מנוגדות, מדיניות האיחוד האירופי, גלובליזציה ועולם אזורים כלכליים, היסטוריה של דיפלומטיה, כלכלה בינלאומית, משפט בינלאומי, טכניקות משא ומתן בינלאומיות, פרוטוקול ותוויות בינלאומיות, יחסים בינלאומיים וארגונים פוליטיים, מבוא לשילוב האיחוד האירופי,

התמחות

 • דיפלומטיה והתמחות בינלאומית בתקשורת
  ההתמחות מכשירה אנשי מקצוע יעילים בפוליטיקה בינלאומית, שאינם בעלי רק את הידע והכישורים התיאורטיים הטובים הנחוצים להבנת אתגרים מורכבים ולביצוע תוכניות להתייחסות אליהם, אלא גם יודעים להעביר את רעיונותיהם בסביבה רב תרבותית כדי להיות מסוגלים להוציא לפועל את רעיונותיהם. ההתמחות מציעה קורסים בדיפלומטיה, מדיניות ביטחון, ארגונים בינלאומיים, קבלת החלטות בנושא מדיניות חוץ, תקשורת פוליטית ויחסי ציבור. ההתמחות מומלצת במיוחד למבקשים קריירה בפוליטיקה, במינהל ציבורי, כדיפלומטים או כמומחים למדיניות חוץ.
 • התמחות בשיתוף פעולה בפיתוח בינלאומי
  ההתמחות מכינה אנשי מקצוע בתחום שיתוף פעולה בפיתוח בינלאומי. מלבד קורסים מתמחים העוסקים בתיאוריות של פיתוח בינלאומי ועל פרקטיקות של שיתוף פעולה בפיתוח בינלאומי, התלמידים רוכשים מיומנויות הנחוצות כדי לנווט בהצלחה את ההקשר הרחב יותר של משא ומתן בינלאומי ויחסים כלכליים, כולל היכרות עם התרבות העסקית הבינלאומית והמשפט הבינלאומי הפרטי. התלמידים שבוחרים בהתמחות זו ילמדו גם כיצד ליצור, לנהל ולממן פרויקטים בעצמם, ויהיו להם הזדמנות להוציא לפועל מיומנויות אלה בסמסטר של עבודת פרויקט.

התמחויות מושקות רק אם מינימום של 15 סטודנטים רוצים להצטרף להתמחות.

מדוע התוכנית שלנו ייחודית?

התוכנית הוקמה במטרה לספק לסטודנטים את הגישות התיאורטיות, הידע העובדתי והמיומנויות המעשיות הנחוצות להם על מנת להפוך לפתרונות אפקטיביים בעולם האמיתי בסביבה בה הן האתגרים העומדים בפנינו והן המסגרות להתמודד איתן. יותר ויותר גלובליות ורב-תרבותיות. לבוגרינו יש הבנה מעמיקה וכוללת של ניתוח חברתי, פוליטי וכלכלי המאפשר להם להבין את אופיים המשתנה במהירות של אתגרי מדיניות גלובליים ויחסים פוליטיים. יתר על כן, התוכנית גם מציידת אותם במיומנויות התקשורת והניהול שהופכים אותם למוצלחים גם כאשר עובדים בסביבות מורכבות ותובעניות ביותר.

קריירה לקוחות פוטנציאליים

 • קצינים ודיפלומטים במגזר הממלכתי
 • שחקנים במגזר העסקי המשרתים את צרכיהם של שחקנים בממשל עולמי
 • אנליסטים במכוני חשיבה ויועצי מדיניות
 • עובדי מינהל ציבורי
 • ארגונים לא ממשלתיים ועובדי ארגונים לא ממשלתיים בינלאומיים
 • קצינים בארגונים בינלאומיים
 • חברים בקבוצות סנגור רב-לאומיות
 • עובדי רגולטורים פרטיים על-לאומיים
 • לימודים נוספים (MA, MBA) באנגלית בתחומי היחסים הבינלאומיים והעסקים

ראש התוכנית

ד"ר ויקטור פרידמן - פרופסור חבר

"במבט לאחור נראה שזו אחת ההחלטות הכי טובות שלי להחיל על Budapest Metropolitan University - BKF אז. כסטודנט היו לי אינספור הזדמנויות להשתתף בתוכניות וטיולי לימוד הקשורים לתואר שלי. במהלך פעילויות אלה הייתה לי הזכות לראות את עבודתם של ארגונים בינלאומיים שונים. אני תמיד מגיע לקמפוס בהתלהבות, בגלל האווירה הידידותית והמקצועית. כל הסמינרים מספקים לנו ידע מעשי בו אנו יכולים ליישם לא רק במהלך הלימודים אלא גם בהמשך חיינו המקצועיים. הן ההרצאות והן הסמינרים נערכים על ידי פרופסורים מוכרים ומיומנים, שתמיד מוכנים לעזור לקידום שלנו. אני מתכבד להיות חבר במכללה החדשה שהוקמה שלנו ללימודים מתקדמים ביחסים בינלאומיים ולקחת חלק בפעילותה. מלבד המכללה הייתה לי הזדמנות לתרום גם לעבודה של צוות הסטודנטים לשיווק ולפעילות של רשת הסטודנטים Erasmus שלנו. באמצעות התוכניות האלה הכרתי חברים חדשים וצברתי ניסיון רב ערך. "

פינטו דייגו מרטון, סטודנט לתכנית הלימודים הבין-לאומית שלנו מאיטליה

"ביליתי את חילופי בתיכון שלי כאן בבודפשט והתאהבתי מייד בעיר ובתרבות. כשהתחלתי לחפש אוניברסיטאות בחו"ל, מטרופוליטן הייתה אחת הבודדות באירופה שהציעו תואר ראשון ביחסים בינלאומיים. והניע אותי לחזור לעיר המקסימה הזו שכבשה פעם את לבי.ביחד עם הסטודנטים הבינלאומיים שלנו מכל העולם אני מרגיש שאנחנו משפחה אחת גדולה. עכשיו שלוש שנים אחר כך, מאז החלפתי, אוכל לשקול בגאווה זה כבית השני שלי. "

נוורה אמיליה סארליינן, סטודנטית לתכנית הלימודים הבין-לאומית BA מפינלנד

METU מספק לסטודנטים את המיומנויות הדרושות כדי לשגשג בעולם המחובר. עם חברים לכיתה מרחבי העולם ותכנית לימודים איכותית; METU מעניקה לתלמידים חינוך מעמיק ויסודי הן בתוך הכיתות והן מחוצה לה.

ג 'יימס תומאס, סטודנט של תוכנית היחסים הבינלאומיים שלנו BA מארה"ב

עדכון אחרון: אוג 2020

אודות בית הספר

We are inspired by creativity. The art of creative education is the core value of our University. It is embodied in our teaching methods, it is a central concept in our approach and our students’ atti ... קרא יותר

We are inspired by creativity. The art of creative education is the core value of our University. It is embodied in our teaching methods, it is a central concept in our approach and our students’ attitude. Creativity is the force organizing everyday life at the University paving the way to the future success of our students. We offer a stimulating environment and a unique atmosphere that motivate our students to make use of a wide range of unparalleled opportunities and apply their knowledge in practice looking for new, innovative solutions. This inspiring world offers the key to creative thinking, which is the most immediate expectation in today’s labour market and a crucial issue of the future. קרא פחות