תואר ראשון במדעי המדינה

כללי

תיאור התכנית

על אודות

מטרת התכנית היא לספק לתלמידים הזדמנות לקבל הערכה של נקודות מבט לאומיות ובינלאומיות על היבטים רבים של החיים המקצועיים; אשר בתורו יכול להקל על נתיבי הקריירה בוגר בתחומים שונים, כמו שירות דיפלומטי, עיתונאות, אקדמיה, משפט וארגוני פיתוח לא ממשלתיים. זה כולל מודעות לפוליטיקה אזורית, רגישות תרבותית, חשיפה לפוליטיקה בינלאומית והיכרות עם מסגרות משפטיות וכלכליות.

תכונות ייחודיות של התוכנית

BUE מספק תוכניות המבוססות על הפילוסופיה הבריטית של החינוך. זה התוצאות תוכניות ממוקדות מאוד על התלמיד ולא אלה המספקים את החומר. בוגרי תוכניות בבריטניה בדרך כלל התערוכה:

 • היכולת לחשוב באופן יצירתי ועם כישורי פתרון בעיות חזקים;
 • מפתח ברמה גבוהה ומערכות מיומנות להעברה;
 • היכולת לשמור באופן עצמאי על רמה גבוהה של מקצועיות וסובייקטיבית ספציפית (לעתים קרובות באמצעות CPD);
 • את היכולת להמשיג בעיות ברמה גבוהה (כלומר לראות את התמונה הגדולה);
 • שיטות עבודה שקדנות ומוסריות;
 • היכולת לעבוד הן באופן עצמאי והן כחלק מצוות;
 • גמישות ויכולת ליישם את הידע הספציפי שלהם לתחומים שמחוץ להם.106983_audi3.png

בנוסף, תכנית זו מועברת הן עם טעם מקומי והן של בריטניה, המעניק לתלמידים הזדמנות לזכות בהערכה של נקודות מבט לאומיות ובינלאומיות על היבטים רבים של החיים המקצועיים. זה כולל מודעות לפוליטיקה אזורית, רגישות תרבותית, חשיפה לפוליטיקה בינלאומית והיכרות עם מסגרות משפטיות וכלכליות.

בנוסף למאפיינים אלה, התוכנית למדעי המדינה מקבלת תוקף (בהתאם ל- QAA ולהצהרות מקצועיות בנושא הגופים המקצועיים) מהשותף המאשר את בריטניה. התוצאה של זה הוא פרס כפול של שניהם תואר מצרי תואר ראשון מן השותף בבריטניה מאמת במדע המדינה .

בזמן הכתיבה ולמיטב ידיעתנו, שילוב זה של תוכנית המבוססת על תרבות למידה המעודדת ערכות מפתח ומיומנויות ניתנות להעברה, בנוסף לאלו הטכניים, יחד עם האימות האקדמי הבריטי, הופכת את התוכנית שלנו למדע המדינה ייחודית במצרים גם כן כמו במזרח התיכון.

כי התוכנית מדע המדינה היא חזקה ניתן לייחס את העובדה כי:

 1. BUE היא אחת האוניברסיטאות המעטות באזור שמציעה מודול פרויקט של פרויקט שנה גמר, אשר מבקש לפתח את יכולות המחקר של התלמידים ואת יכולותיהם לנהל פרויקט כתיבה מרכזי באופן עצמאי ובלמידה עצמית, על ידי חיובם להגיש עבודת מחקר משמעותית אשר הם יעבדו על פני תקופה של שני סמסטרים תחת פיקוחו של חבר סגל.
 2. מציע מודול בשנה האחרונה של לימודי הסמכה שעוזר להכשיר סטודנטים לשירות החוץ; כמו גם מודולים אחרים המתייחסים במיוחד לנושאי מדיניות החוץ.
 3. מציעה לסטודנטים תוכנית מקיפה של מחקר, המשלבת מודולים ממגוון תחומי-דיסציפלינות כמו המשפט הבינלאומי, כלכלה פוליטית ופיתוח.

מטרת התוכנית

להציע תואר בהצטיינות בתחום מדעי המדינה. בסוף התוכנית, התלמידים צריכים להיות מסוגלים:

 • להפגין מיומנויות קריטיות ואנליטיות משופרות, לחפש עקרונות בסיסיים ולזהות ולנתח מושגי מפתח;
 • להפגין את המיומנות של חשיבה עצמאית, כישורי כתיבה טובים, מתקן למידה עצמאית, חקירה ומיומנויות ארגוניות יעילות;
 • להציג הבנה ביקורתית משלהם לנושאים שנחקרו בפני המורים וחבריהם, ולנהל איתם דיאלוג;
 • ליצור מודעות לסוגיות תיאורטיות ומתודולוגיות מרכזיות המעורבות בחקר הפוליטיקה האזורית והבינלאומית, ולהבדיל בין מגוון שיטות חקירה;
 • לנתח נושאים מרכזיים הקשורים לדיסציפלינה על בסיס קריאה מכוונת ועצמאית, וליצור מסות איכותיות תוך עמידה בלוחות זמנים;
 • להבין ולהשתמש במושגים העיקריים, בגישות ובתיאוריות של המשמעת; לנתח, לפרש ולהעריך אירועים פוליטיים, רעיונות ומוסדות; ולהתייחס ללימודים האקדמיים של הפוליטיקה לשאלות של דאגה ציבורית הניתנות להעברה למגוון רחב של הקשרים תעסוקתיים וחוויות חיים;
 • שאלת הסדר הפוליטי והבינלאומי וקבלת ההחלטות במרכז הניתוח;
 • להבין אלמנטים של המשכיות ושינוי בחקר הפוליטיקה ולהיות מסוגלים ליישם את הידע שלהם למקרים ספציפיים;
 • עבודה בתוך סביבת למידה תומכת ומגיבה, המועשרת על ידי מחקר, ובה משפיעים אפשרויות הפיתוח האקדמי והזדמנויות הקריירה של התלמידים;
 • לרכוש מיומנויות להעברה מפתח כולל ניתוח של דעה, טיעון עובדה; הערכת ראיות והשערה; סינתזה של הדיון; שימוש נאות בתקשורת ובטכנולוגיית המידע; תקשורת ברורה - כל אלה מובילים לסטודנטים להיות פרודוקטיביים וחברים אינטראקטיביים של החברה.
עדכון אחרון: מרץ 2020

אודות בית הספר

BUE is Egypt’s major university delivering British Higher Education with students graduating with both Egyptian and UK degrees. It is the largest face-to-face provision of British Transnational Higher ... קרא יותר

BUE is Egypt’s major university delivering British Higher Education with students graduating with both Egyptian and UK degrees. It is the largest face-to-face provision of British Transnational Higher Education in the Middle East, leading in Educational Quality, the Student Experience, and Research and Enterprise. קרא פחות