תוכנית הלימודים לתואר ראשון, מערכות מזון: קיימות, ניהול וטכנולוגיה, מכינה את התלמידים להיות מומחים למנהלי מערכות מזון. התוכנית מספקת לסטודנטים ידע בינתחומי הדרוש לעבודה בתחומי עסקים, איכות הסביבה וניהול משאבי טבע במגזר החקלאות. הפרופיל המקצועי עולה בקנה אחד עם אסטרטגיית הפיתוח בר-קיימא המתוארת בתקשורת הנציבות האירופית בנושא "חדשנות לצמיחה בת-קיימא: כלכלה ביו-אירופית".

באופן ספציפי יותר, ההכשרה הקורס מיועד לצייד תלמידים עם יכולות תפקודיות משולבת המשלבים הבנה של שרשרת האספקה, הכלכלה ומיומנויות ניהול עסקים עם ידע טכנולוגי עבור אספקת מזון ושימור, כמו גם קיימות סביבתית. התוצאה היא תוכנית מחקר בין-תחומית המתמקדת בהיבטים מתודולוגיים ובמיומנויות בסיסיות שימשיכו להיות שימושיים בעתיד.

התוכנית מספקת לתלמידים שיטות וכלים לניתוח ולניהול של עסקים ומוסדות בתחום החקלאות, למשל, ייצור מזון וחברות עיבוד, חברות ממותגות וקואופרטיבים, קונסורציוני הגנה (כגון PDO), מפיצים קמעונאיים מודרניים, HoReCa עסקים, חברות הסמכה איכות, ואלה חברות לקידום מוצרי מזון-מזון באיטליה ובחו"ל.

תכנית "מערכות מזון: קיימות, ניהול וטכנולוגיה לתואר ראשון" מחולקת לשלושה מסלולים חינוכיים ספציפיים: הראשון מתמקד בנושאים הקשורים לקיימות; השני בנושאים הקשורים מדע מזון וטכנולוגיה, עבודה עם נושאים סביבתיים הקשורים ביו-כלכלן המודרנית. התלמידים, אם כן, מוצעים מגוון של אפשרויות; תוכנית תואר שני ברמה.

מטרות חינוכיות מסוימות עשויות להיות שונות, אך הן שותפות למכנה משותף. למעשה, כולם מבוססים על אימון מתודולוגי קול ועל הכלים הדרושים כדי להצליח בניהול עסקים.

שפת ההוראה של התוכנית:
  • אִיטַלְקִית

ראה עוד 4 תוכניות שמוצעות על ידי University of Parma »

עדכון אחרון: מאי 29, 2019
קורס זה הוא מבוסס קמפוס
Start Date
אוק 2019
Duration
3 שנים
תכנית מלאה
לפי מיקום
לפי תאריך
Start Date
אוק 2019
מועד אחרון להגשת בקשה

אוק 2019

Location
מועד אחרון להגשת בקשה
End Date