תואר ראשון בתקשורת בעיתונאות

כללי

תיאור התכנית

אתר התוכנית: href = "http://www.jour.hkbu.edu.hk/

כל הסטודנטים לעיתונות עוסקים בלימודים בשלושה תחומים עיקריים:

(1) עיתונאות מקצועית, בה לומדים התלמידים את העקרונות והמיומנויות של איסוף, הצגת והפקת דוחות חדשות ואקטואליה;

(2) יסודות תיאורטיים של המקצוע, בהם הסטודנטים מפתחים הבנה מושגית של המקצוע ותפקידו בחברה באמצעות קורסים לתורת תקשורת משפטית, אתית, פוליטית, היסטורית, כלכלית ותקשורתית; ו

(3) מחקרים משלימים על הקשר בין עיתונות לחברה וכן על אופן פעולתם של פוליטיקה, שלטון, עסקים ומשפטים בקהילות מקומיות ובינלאומיות כאחד.

בכל התחומים הללו הדגש הוא על הונג קונג וסין היבשתית תוך התייחסות נאותה להקשר הבינלאומי בו שתי הקהילות פועלות. בכפוף לאילוצי משאבים ומכסות, לכל התלמידים יש אפשרות לאמץ זרם משני:

  • עיתונות משודרת (BJ),
  • עיתונות פיננסית (FJ)
  • או זרם כללי

לכל אחד קורסים רלוונטיים. בסוף התוכנית, כל סטודנט צריך לייצר פרויקט בשנה האחרונה המשלב את הידע הרעיוני והמעשי שלו בעיתונות.

105815_L3JOURNAL_COVER_2835BNNstudiostuwork.jpg

תכונות ייחודיות

מרכיב חיוני בחינוך העיתונאי הוא פיתוח יכולת התלמידים לכתוב ולערוך היטב, ולהפיק סיפורי חדשות מודפסים, שידורים ומולטימדיה איכותיים. תרגול לכל הסטודנטים לעיתונאות ניתן על ידי סדנאות שונות בפורמטים שונים, כולל סן פו יאן (בסינית), רשת החדשות המשודרת (בסינית), הכתב הצעיר (באנגלית), הדואר הפיננסי הצעיר (בסינית ובאנגלית) ו DataStory (באנגלית). אמנם ניתן פיקוח הכרחי, אך לסטודנטים מותרת מידה גבוהה של אוטונומיה להחליט באילו סיפורים להמשיך.

מדי שנה, סטודנטים רבים מרחיבים את אופקיהם על ידי חילופי דברים לאוניברסיטאות באירופה, צפון אמריקה ואסיה וכן ליבשת וטייוואן. מספר לא מבוטל של סטודנטים זרים מגיעים ללמוד לצד סטודנטים מקומיים במחלקה, ומעניקים לו אווירה רב-תרבותית. המחלקה מארגנת באופן קבוע מסעות דיווח מעבר לים כדי לאפשר לסטודנטים לחקור עיתונות על גבולות ותרבויות. בשנים האחרונות תלמידינו ביקרו בספרד, גרמניה, טייוואן ורואנדה.

105811_BNN-makingofovercontrolpanel.JPG

105813_AO8K5497.JPG

תוכנית לתואר כפול עם אוניברסיטת קווינסלנד באוסטרליה

התכנית לתואר כפול בין בית הספר לתקשורת, אוניברסיטת הבפטיסטים בהונג קונג (HKBU), לבין הפקולטה למדעי הרוח והחברה, אוניברסיטת קווינסלנד (UQ), היא תוכנית ארבע-שנתי לתואר ראשון במשרה מלאה לפיה סטודנטים לומדים שתי אוניברסיטאות ובוגרות בשתיהן. בסיום דרישות התוכנית, הסטודנטים יקבלו שני תארים ראשונים, כלומר תואר ראשון בתקשורת (הצטיינות) המוענק על ידי HKBU ותואר ראשון בעיתונות או תואר ראשון בתקשורת המוענק על ידי UQ. התוכנית מאמצת באופן מלא את אותו מבנה של התוכניות הקיימות המוצעות על ידי HKBU ו- UQ. לפרטים, אנא בקרו ב- href = "http://www.comm.hkbu.edu.hk/comd-www/english/academic_programmes/m_ug_double_degree.htm


תכנית תואר כפול באוניברסיטת מיזורי בארצות הברית

התוכנית לתואר כפול בין בית הספר לתקשורת, האוניברסיטה הבפטיסטית בהונג קונג (HKBU), ובית הספר לעיתונאות, אוניברסיטת מיזורי (MU), היא תוכנית ארבע-שנתית לתואר ראשון במשרה מלאה לפיה סטודנטים לומדים בשתי האוניברסיטאות בוגר שניהם. סטודנטים של HKBU יבלו את השנתיים הראשונות שלהם ב- HKBU ואת השנתיים שלאחר מכן ב- MU. בסיום דרישות התוכנית, הסטודנטים יקבלו שני תארים ראשונים, כלומר תואר ראשון בתקשורת (הצטיינות) שהוענק על ידי HKBU ותואר ראשון בעיתונות שהוענק על ידי MU.

לפרטים, אנא בקרו ב- href = "http://www.comm.hkbu.edu.hk/comd-www/english/academic_programmes/m_ug_double_degree.htm


חוויות למידה של סטודנטים

סטודנטים בריכוז העיתונאות הסינית והעיתונאות הבינלאומית נדרשים לבצע התמחות מקצועית במהלך חופשת הקיץ שלאחר שנת הלימודים השלישית. התמחות אינה נדרשת לסטודנטים בריכוז תקשורת נתונים ותקשורת, אך תוסדר עבורם אם ירצו בכך, בכפוף לזמינות של משרות מתמחות. סטודנטים עובדים כמתמחים במגוון ארגוני תקשורת בכל רחבי העולם. הם מוזמנים גם ללמוד בלימודי חילופי באחת האוניברסיטאות הרבות שאיתן אנו משתפים פעולה ברחבי העולם.


אפשרויות קריירה

בוגרי רבים של עיתונאות מייג'ור הופכים לכתבים, עורכים, כתבים ומפיקים בתקשורת המודפסת, האלקטרונית והמקוונת. אחרים עוברים לתחומים קשורים כמו יחסי ציבור, שיווק, עסקים ומסחר, שירות ממשלתי וחינוך. חלקם עוסקים בלימודים נוספים בהונג קונג או מעבר לים. יש לנו מספר טוב של זוכים בפרסי מדיה מקומיים ואזוריים יוקרתיים ומלגות ללימודי תואר שני בחו"ל.


דרישות כניסה

אנו מאמצים גישה הוליסטית בבחירת מועמדים על היתרונות הפרט. המועמדים נדרשים לעמוד בדרישות הכניסה לאוניברסיטה ולדרישות השפה האנגלית.

מועמדים שנתקבלו עם מעמד מתקדם לשנת הלימודים הראשונה עם כישורים בינלאומיים כגון GCE, IB ו- SAT עשויים להגיש בקשה להעברת יחידות.

105812_VRstudio148kbIMG-20181122-WA0013.jpg

דרישות כלליות

חינוך בסגנון אמריקאי

תעודת סיום תיכון ואחת מהבאות:

SAT: ציון מינימלי של 1,190 (מתוך 1,600) ב- SAT חדש

AP: כיתה ג 'בשני מקצועות AP לפחות

ACT: ציון מורכב מינימלי של 23

חינוך מעוצב בבריטניה

רמה מתקדמת של GCE (AL) / רמה בינלאומית מתקדמת (IAL) • כיתה ה ומעלה בשלושה מקצועות AL / IAL; או • כיתה ה ומעלה בשני מקצועות AL / IAL בתוספת שני נושאי ASL (לא כולל מקצועות שפה סינית ואנגלית. לא ניתן לספור את אותו נושא גם ב- AL וגם ב- ASL.)

תואר מוסמך

פקולטה בינלאומית

אַחֵר

href = "http://admissions.hkbu.edu.hk/ug/internationalOthers

דרישות שפה אנגלית

תוצאות הבחינות הציבוריות הבאות מוכרות כעומדות בדרישות השפה האנגלית שנקבעו על ידי האוניברסיטה:

בדיקות מיומנות

דרישות מינימום

TOEFL

מבחן מבוסס אינטרנט (iBT) - ציון: 79; או
מבחן מבוסס נייר (PBT) - ציון: 550

IELTS אקדמי

בסך הכל Band: 6.0

ישבה

ציון מינימלי של 550 בקריאה ביקורתית וכתיבה עם ציון משנה של 8 ומעלה במסמך ב- SAT הישן; או
ציון מינימלי של 590 על ראיות מבוססות קריאה וכתיבה חדש SAT

פעולה

ציון מינימלי של 23 הן ACT אנגלית קריאה

GCE O-Level / GCSE אנגלית / אנגלית שפה / אנגלית ספרות

כיתה ג / כיתה 4

IGCSE שפה אנגלית ראשונה

כיתה ג / כיתה 4

IGCSE אנגלית כשפה שנייה

כיתה ב / כיתה 5

GCE AS או A- רמה אנגלית

כיתה ה '

HKDSE אנגלית שפה

רמה 3

HKALE שימוש באנגלית

כיתה ה '

IB

ציון 4 ב:
IB אנגלית (רמה גבוהה או סטנדרטית); או
IB אנגלית B (רמה גבוהה יותר); או
IB ספרות וספרות אנגלית (רמה רגילה)

אוֹ

כיתה 5 ב:
IB אנגלית B (רמה רגילה)

אחרים

כישורים אחרים בשפה האנגלית שנקבעו על ידי האוניברסיטה

105816_J2Spain.JPG

מלגות קבלה

למועמדים בעלי ביצועים אקדמיים מצטיינים תהיה הזדמנות לקבל מלגות קבלה:

 

HKD

דולר אמריקאי

מלגה מלאה*

190,000 בשנה

24,000 בשנה

חצי מלגה *

95,000 בשנה

12,000 בשנה

* בכפוף לאישור האוניברסיטה.

עדכון אחרון: ספט 2020

מלגת Keystone

גלה את האפשרויות שהמלגה שלנו יכולה להעניק לך

אודות בית הספר

The School of Communication of Hong Kong Baptist University was founded in 1968. It provides a comprehensive range of programmes in communication available in Hong Kong at the undergraduate and postgr ... קרא יותר

The School of Communication of Hong Kong Baptist University was founded in 1968. It provides a comprehensive range of programmes in communication available in Hong Kong at the undergraduate and postgraduate levels. קרא פחות