תכנית BFA בעיצוב תכשיטים ותכשיטים בת זמננו

כללי

תיאור התכנית

תוכנית ה- BFA הדו-שנתית מציעה תשתית מקיפה לתכשיטים ולתכשיטי גוף עכשוויים לאלה ללא ניסיון קודם או החזקת מיומנויות של יצירת תכשיטים בזמן קצר יחסית.

הקורס מתחיל בטכניקות מסורתיות ובמיומנויות בבנייה ובתכנון של תכשיטים, ולאחר מכן מציג את התלמידים לטכנולוגיות חדשות, שימוש יצירתי במשאבים, וביטוי מהותי למקוריות בעיצוב.

התוכנית מחולקת לשישה מודולים של 14 שבועות המספקים, באמצעות תהליך טבילה מלא אורגני אך אורגני, שילוב מאוזן של עקרונות מעשיים ותיאורטיים.

ברוח הפילוסופיה של אלצ'ימיה, התוכנית מטפחת גישה ללמידה שממזגת את התיאוריה, הפרגמטית והחווייתית כדי לפתח ביטחון, מיומנות, יצירתיות ודמיון. היא מותאמת לכל תלמיד בנפרד, כאשר המורים מספקים הדרכה אישית, ומבוססת על מגוון של חוויות מקצועיות שונות, כולל טיולים נבחרים בקפידה הן בארץ והן בחו"ל.

השנתיים האלה יכולות לתפקד כמעצמה עצמאית עבור המעוניינים בהשגת תוצאות ברמה גבוהה בטווח הקצר ו / או להתכונן להתקבל לתכנית של מאסטר בעיצוב תכשיטים.


תחומי הלימוד העיקריים הם:

שנה ראשונה

היסטוריה של אמנות - קורסים אלה לתת סקירה רחבה של ההיסטוריה האמנות עם דגש מיוחד על האמנות האירופית ועל תחפושת. הידע של נושאים אלה הוא חיוני עבור עובד בתור מעצב תכשיטן. השיעורים יאפשרו לתלמידים לפתח שפה ביקורתית ותיאורית לתולדות העיצוב. הוא גם מספק את ההזדמנות לשאלה הן ההבנה האקדמית והן ההבנה האישית של אובייקטים, נושאים וסביבות, על ידי ביקור במוזיאונים, תערוכות וסביבות היסטוריות אחרות.

Gemology - Gemmology עבור תכשיטנים נותן היכרות לתוך העולם של אבנים בשימוש תכשיטים. התלמידים ילמדו על המאפיינים של אבנים יקרות ויקרות, מקורן, שווי השוק והערך הסימבולי, ההיסטוריה של חיתוך האבן והשימוש העכשווי האפשרי בייצור תכשיטים. מוקד מיוחד הוא לשים על השאלה האתית לגבי השימוש ואת הכרייה של אבנים יקרות.

תהליך היצירה - קורסים אלה הם הצעדים הראשונים בדור, פיתוח, תקשורת של רעיונות יצירתיים באמצעות מגוון רחב של תופעות ויזואליות, סגנונות של המצגת ואת הייצור האמנותי. החיפוש אחר השראה לפיתוח פרויקטים בודדים, העברת הרעיון ממדיום אחד למשנהו תוביל לרכישה וליישום של ידע ומיומנויות המוצגים בתיק עבודות משמעותי בסוף השנה. השיעורים מציגים בפני התלמידים גישות מתודולוגיות המשמשות בניתוח הקריטי של הייצור, הייצוג והצריכה של תרבות העיצוב והחומר, ויעודדו גישה מודעת מבחינה היסטורית להבנת תרבות העיצוב והחומר במאה השנים האחרונות.

Goldsmith and Jewellery Lab - קורסים אלה הם הבסיס של התכשיטים עושה ילמד את הטכניקות החיוניות לעבודה עם מתכת. בקיאות במיומנויות מעשיות נרכשת באמצעות חזרה והכרות עם תהליך, חומר או טכניקה, הדורשים זמן ומחויבות משמעותיים בסדנה ובאולפן. בפרט, לסטודנטים יש את האמצעים להעסיק ידע טכני בסיסי ומיומנויות הסדנה בבניית תכשיטים, ללמוד לעבוד בבטחה ובהתאמה עם מכונות מיוחדות וציוד, ולהתחיל להבין את המאפיינים ואת התכונות של חומרים וגימורים.

טכנולוגיה - חלק זה הוא קורס תיאורטי ומעשי של מטלורגיה. התלמידים יקבלו מושג בסיסי על ההתנהגות הפיזית והכימית של אלמנטים מתכתיים הנפוצים בתכשיטים, בתרכובותיהם הבין-מתכתיים ובסגסוגותיהם. הקורס נותן תיאורים נחוצים ומקיפים של נושאים הקשורים לכימיה עבור מתכנני סטודיו ומציע הדרכה בפיסיקה של שימוש בחומרים, הן קפדניים והן מעשיים. זה גם מספק את הצורך להבין את נוסחאות מתמטיות המשמשים לחקור את החומרים הקשורים לתרגול של תכשיטים.

עיצוב תכשיטים - ציור חופשי ועיצוב בצבעי מים לתכשיטים נמצאים בלב ליבה של יחידה זו, המעודדים רמה גבוהה של עצמאות ויצירתיות וכן מעורבות בפעילויות מובילות שונות של סטודנטים ובפרויקטי פיתוח אישי. הוא מספק לתלמידים הזדמנות לחקור ולפתח מיומנויות בהיבטים ספציפיים של ציור כדי לתקשר בהצלחה רעיונות עיצוב מושגים. התלמידים יחקרו את השימוש באמצעי התקשורת, הטכניקות והתהליכים השונים כדי לספק בסיס יסודי לשימוש בציור כאמצעי לתקשורת חזותית.

3D prototyping - מפוברק יד, 3-מימדי אבי טיפוס הם הליבה של הקורס הזה. בניית אבות טיפוס ושימוש בחומרים וטכניקות שונים מסייעים בהדמיה ותרגום רעיונות לייצוגים פיזיים תלת מימדיים. כמו גם לבחון חומרים שונים, טפסים, ואת המאפיינים שלהם התלמידים יפתחו מיומנויות ביצירת ושימוש מודלים 3D שימושי בשלבים שונים של תהליך העיצוב.

שנה שניה

היסטוריה של תכשיטים - היסטוריה של תכשיטים מימי קדם ועד תחילת המאה ה -20 נבחנת בקורס זה. הוא בוחן את הגורמים ההיסטוריים שהשפיעו ועיצבו את הנוהג בתכנון העכשווי וכיצד הידע של ההיסטוריה העיצובית מודיע על הגישות התיאורטיות והחלטות סגנוניות של מעצבי היום. מטרתו היא לסייע למעצבים / מקבלי לפתח הערכה של ההקשר שבו נוצרת העבודה העכשווית. הקורס נועד גם לפתח אוצר מילים קריטי לתלמידים באמצעות ניתוח קריטי חזותי וטקסטואלי.

אסטרטגיות לפיתוח קריאייטיב - סדנאות להגברת היצירתיות על מנת לאפשר לתלמידים ללמוד את לימודיהם באופן אישי ובלתי תלוי. שיעורים אלה יתחילו בתהליך של זיהוי כיוון עיצוב אישי באמצעות בחירה ומחקר הבא של היבטים מסוימים של עיצוב תכשיטים וטכניקות. התלמידים מתחילים לערוך מחקרים משלהם ובהדרכת צוות מומחים ומפתחים יחס מקצועי כלפי עבודתם. הסטודנטים נדרשים לפתח מערכות ושיטות ליצירת "חוזי למידה לתלמידים" שיאפשרו להם להגדיר בבירור את המטרות והתוצאות האישיות, במסגרת התכנית הכוללת, על מנת לשפר את חוויית הלמידה שלהם. המטרה היא גם לעודד רמה גבוהה של עצמאות ויצירתיות מחשבה, וכן מעורבות בפעילויות שונות בהנהגת סטודנטים ובפרויקטי פיתוח אישי.

Goldsmithing / Jewellery Lab מתקדם - טכניקות מתקדמות לבניית תכשיטים כגון צירים, סגרים והגדרות אבן מתקדמות מכוסים בקורס זה. הסטודנטים ימשיכו את תהליך הלמידה של התכשיטים הטכניים, עם טכניקות ההצטרפות והגימור המתקדמות יותר. הם ילמדו את המושגים הבסיסיים של הגדרת אבן ולחקור שיטות פלורנטין המסורתית בייצור תכשיטים וטכנולוגיה בנושא, הכנת אותה / אותו להיכנס לעולם של מתכת כמו מעצבת מוכשר ובטוח / יצרנית עם קריירה מתגמלת בתחום התכשיטים הקשורים עיצוב.

טכנולוגיה מתקדמת - טכנולוגיה חומר, תהליכי ייצור ופיתוח תעשייתי במטלורגיה הם הליבה של הקורס הזה. המטרה היא להשיג הבנה טכנית ספציפית של מכונות מיוחדות המשמשים בייצור תכשיטים, לא רק עבור כלי השיט המסורתית, אלא גם בייצור תעשייתי מודרני. הקורס יכסה את התכונות הכימיות והפיסיקליות של חומרים חדשים כגון polyurethanes, שרפים, אקריליק, תאית וכן חומרים מסורתיים כגון נייר, טקסטיל ועץ המשמשים בעיצוב תכשיטים עכשוויים. בהצלחה מקשר מלאכה מסורתית ושיטות ייצור עכשווי על מנת למזג הישן והחדש, עבודת יד המכונה נעשה בצורה פרודוקטיבית היא המטרה של הקורס הזה.

ציור ועיצוב מתקדמים - קורסים אלה נועדו לאפשר גישה פרוגרסיבית לרכישת מיומנויות, ידע והבנה של ההיבטים היצירתיים, האינטלקטואליים והטכניים של עיצוב התכשיטים. ציור חופשי באמצעות הצד הימני של המוח, תהליכי חשיבה לרוחב, תרגילי המוח משמשים כדי לשפר את היכולת הטכנית ויצירתית. מוקד התכנית הוא לאפשר לתלמידים לגדול מבחינה אינטלקטואלית ולפתח את היכולת לדמיין בצורה חדשנית ולפעול באופן עצמאי בתחום התכשיטים והעיצוב. היחידה תומכת בעצמאות וביצירתיות של המחשבה באמצעות תרגילים במתודולוגיה של עיצוב. זה יהיה גם ללמד את המושגים הבסיסיים של Rhinoceros 3D, עבור כל סוג של ייצוג 3D, להיות זה עושה תכשיטים או עיצוב בכלל. השיטה היא "למידה ללמוד" תהליך העבודה, אשר יאפשר לסטודנטים להיות עצמאיים ובסופו של דבר לבצע הדפסה 3D טיפוס.

ניתוח רפלקטיבי - קורסים אלה נועדו לאפשר לתלמידים ליישם, לאחד ולהרחיב את הלמידה שלהם במסגרות ותנאים קונטקסטואליים שונים, הן בתחום עיצוב התכשיטים וביצירתם. מטרתו היא לאפשר לתלמידים לזהות פרויקט מחקר שהוא תוצר של מעורבות מתמשכת ויצירתית בתחום משאבי המחקר בתחום הסטודיו - הפרקטיקה והתעשייה. השיעורים יחלקו מיומנויות של זיהוי הפרויקט, ארגון המחקר ופיתוח, ניהול זמן, ניתוח בכתב ויזואלי והצגת דיון / תזה ביקורתי. קורסים אלה גם לאחד את הפיתוח של מיומנויות הנדרשות ללמידה אוטונומית.

מחקר מקצועי - במטרה לעודד רמה גבוהה של עצמאות ויצירתיות מחשבתית, כמו גם מעורבות בפעילויות שונות של מנהיגות סטודנטים ובפרויקטי פיתוח אישי, מטרת הקורס היא לספק לתלמידים את האמצעים לבדיקה, לנתח ולתאר את התהליכים של מחקר חומרי וניסויים. התלמידים יעריכו את המתאים לשימוש בחומרים, תהליכים וטכניקות בתפיסות העיצוב שלהם. הקורס מורכב מעבודת מחקר, בחירה, בדיקה ושימוש הולם בחומרים, תהליכים וטכניקות בהתאחדות לוגית עם מושגי התכנון האישיים שלהם.

מקצועות עצמאיים - האופי היזמי של ייצור התכשיטים דורש מהתלמידים לנצל באופן מלא את מושגי העצמאות, ההסתמכות העצמית, הניהול העצמי והחשיבה החדשנית. כדי לפתח את היכולות הללו, הסדנאות המקצועיות העצמאיות, עם קידום פרויקטים במשא ומתן הן חשובות מאוד. התלמידים נדרשים להגדיר בבירור את המטרות והתוצאות האישיות במסגרת העבודה הכוללת שלהם. הפרויקט הסופי / הערכה עבור הקורס הזה הוא השלמת גוף הסיום שלהם עבודה תזה.

היסטוריה של תכשיטים בת זמננו - קורס זה יעסוק בסוגי האובייקטים והמנהגים הנקראים על ידי המונח "תכשיטים עכשוויים". הוא יסביר וידבר, בדיאלוג עם התלמידים, על פיתוח הפרקטיקה של התכשיטים העכשוויים ברחבי העולם, ויחשוף את האתגרים וההזדמנויות שהנושא עמד בהם בעבר ומה מצפה בהווה ובעתיד.

תזה - על התזה להציג את מושגי התלמידים ואת יכולותיהם באמצעות מחקר מובנה על נושא נבחר הקשור לתפיסת העיצוב האישית שלהם, המוצגת בצורה של "ספר מבט". מטרתו היא להדגים את כישוריו של התלמיד בביצועו, ניתוח תיאורטי וניתוח / ניתוח. עבודת התזה הינה חובה להשלמת התואר. עם התזה, התלמיד יראה כיצד הם בהצלחה ובצורה קוהרנטית לפתח פרויקט עיצוב בתגובה קצרה הפרויקט נבחר. הם ינתחו בביטחון את התהליכים של מחקר העיצוב, הניסויים והפיתוח.

אגרות

  • לסטודנטים של האיחוד האירופי, המחיר הכולל הוא 25.864 €
  • עבור סטודנטים בחו"ל בחו"ל, המחיר הכולל הוא 30.744 €

כל המחירים כוללים מס

עדכון אחרון: מרץ 2020

מלגת Keystone

גלה את האפשרויות שהמלגה שלנו יכולה להעניק לך

אודות בית הספר

Alchimia’s objective is to teach students to express their creativity through contemporary jewelry, developing high-quality technical and theoretical skills. By adopting the technological developments ... קרא יותר

Alchimia’s objective is to teach students to express their creativity through contemporary jewelry, developing high-quality technical and theoretical skills. By adopting the technological developments of our time and the most experimental cultural trends, Alchimia encourages its students to enhance their talents. Its focus draws on the revision and adoption of traditional techniques and carefully selected materials combined with experimental and groundbreaking approaches to design, teaching students how to transform ideas and research paths in jewelry and design objects, and how to access the working context. קרא פחות