המסע מהארכיפלג הפיני ללפלנד הארקטי
תואר ראשון בחינוך להרפתקאות וחוצות
תואר ראשון במדעי הרוח 210 ECTS
מחנך קהילתי, הרפתקאות וחינוך בחוץ

Humak University of Applied Sciences , המוסד המוביל להשכלה גבוהה בחינוך להרפתקאות בפינלנד.

לימודי המחנך לקהילה מכשירים מומחים בחינוך להרפתקאות וחוצות חוץ. חינוך להרפתקאות וחוצות מבוסס על מתודולוגיית למידה חווייתית ופעילות ומטרתה לתמוך בצמיחה, פיתוח, רווחה וסוכנות של אנשים, קבוצות וקהילות.

כבסיס הלימודים היא מסגרת תיאורטית רב תחומית, המופעלת בפועל בסביבות למידה אותנטיות מגוונות, כמו אגמים, ים, יערות, ובגבעות ולפארלנד. במהלך הלימודים התלמידים לומדים לתכנן ולבצע תהליכים חינוכיים בטוחים להרפתקאות לקבוצות יעד שונות ולהעריך ולפתח פעילויות חינוכיות להרפתקאות.

לאחר סיום הלימודים יש לסטודנטים אפשרויות תעסוקה מרובות במגזרים השונים בסביבות העבודה הלאומיות והבינלאומיות. ניתן להיעזר באנשי חינוך קהילתיים בעלי נטייה חינוכית להרפתקאות, למשל בעבודת נוער, עבודה ארגונית, חינוך והדרכה, שירותי רווחה או יזמות מבוססת טבע והרפתקאות.

בהתאם לתחומי העניין של התלמידים והתמחותם, הם עשויים לבחור לעבוד כמדריכים או מדריכים למשל בקיאקים, טרקים, טיפוס צוקים וסקי.

מידע בסיסי

 • הלימודים מתחילים: ספטמבר.
 • שפת ההוראה: אנגלית.
 • זמן הוראה: הוראה בשעות היום.
 • אופן ההוראה: הוראת קשר, למידה מעורבת, לימודים מקוונים.
 • צורת הלמידה: למידה חווייתית, אימון, למידה פרטנית, סטאז 'בפיקוח, למידה מבוססת עבודה.
 • היקף תכנית הלימוד: 210 נ"ז ראה תכני הלימוד.
 • משך זמן מתוכנן: 3.5 שנים, כולל סמסטרי קיץ.
 • שכר לימוד: גובה סטודנטים המגיעים מחוץ לאזור האיחוד האירופי / שוויץ ושוויץ, 9000 יורו / שנת לימודים. אזור האיחוד האירופי / EEA ואזרחי שוויץ אינם כפופים לחיוב.
 • דמי הובלה וציוד: 1000 יורו / שנת לימודים (כלול בשכר הלימוד).
 • כישורים: תואר ראשון במדעי הרוח (BH, ב- yhteisöpedagogi פינית (AMK))

אפשרויות קריירה

הלימודים בחינוך קהילתי עם אוריינטציה חינוכית להרפתקאות מאמנים את התלמידים לקראת שליטה במגוון המיומנויות הדרושים בתחום המקצועי של חינוך קהילתי וחוויות הרפתקאות. התלמידים רוכשים את העקרונות והפרקטיקות החיוניות של עבודה מונעת וקידום רווחה ומכירים את צורות הפעולה השונות בתוך קהילות וחברה.

במהלך הלימודים התלמידים רוכשים מיומנויות פדגוגיות, חברתיות, טכניות, סביבתיות ובטיחותיות ומוכנים גם ליזמות. תקופות הכשרה מעשית ושיתוף פעולה עם חיי העבודה הם חלק חיוני בפיתוח כישורי הקהילה ויכולותיהם החינוכיות להרפתקאות של התלמידים (ראו גם סביבות למידה).

ניתן ליישם את שיטות ההרפתקה וחינוך בחוץ בסביבות שונות ובהקשרים עם קבוצות יעד שונות, במגזרים שונים בחברה. ניתן ליישם חינוך להרפתקאות, למשל בתחומי עבודה מונעת, עבודה של נוער וארגונים לא ממשלתיים, חינוך והדרכה, ויזמות מבוססת טבע והרפתקאות. בנוסף, בהתאם לתחומי העניין של התלמידים והתמחותם, הם עשויים לבחור לעבוד כמדריכים בקיאקים, טרקים, טיפוס צוקים וסקי.

122320_122318_pexels-photo-532803.jpeg

Pixabay / Pexels

למידה חווייתית ופעילותית

באמצעות תהליכים חווייתיים ופעילותיים התלמידים ילמדו מיומנויות חדשות מרובות. מודגש הדיאלוג בין תיאוריה לפרקטיקה באמצעות תוכנית התואר.

התיאוריה תוחל בפועל

מתחילת הלימודים יושם המסגרת התיאורטית של חינוך להרפתקאות וחוצות בחוץ באמצעות פעילויות וטיולים מסוגים שונים, למשל טיולים וטרקים, טיולי קיאקים, קייטנות וחורף, ופעילויות חורף נורדיות. באמצעות תהליכים חווייתיים ומבוססים על פעילות התלמידים ילמדו כיצד לתכנן, לארגן, ליישם ולהעריך פעילויות הרפתקאות ופעילויות בחוץ עבור קבוצות יעד שונות בסביבות שונות ובנסיבות שונות.

במהלך הלימודים התלמידים ילמדו מיומנויות חדשות מרובות, במיוחד כישורים פדגוגיים, מנהיגותיים, חברתיים, סביבתיים, טכניים ובטיחותיים. הלימודים עבור אנשי חינוך קהילתיים יעסקו בתחומים כמו מערכת הרווחה הנורדית, עבודה מונעת, שוויון, גיוון ויזמות.

מבנה הלימוד

מודגש הדיאלוג בין תיאוריה לפרקטיקה דרך תכנית הלימודים כולה. הידע והכישורים של התלמידים יתפתחו מתוך ידע עובדתי, הנתמך על ידי ניסיון מעשי, לקראת ידע ומיומנויות מופשטות ואנליטיות יותר.

הלימודים הם לימודי יום מלא, כולל סמסטרי קיץ. לפחות 30 ECTS יתקיימו כהתמחות בפיקוח או בפינלנד או בחו"ל. תכניות הלימוד והסטודנטים של התלמידים יובאו בחשבון (הכרה בלימוד קודם) בתוכניות הלימוד האישיות שלהם.

עומס העבודה של תוכנית התואר שווה ל -210 נ"ז. תוכנית התואר מכסה את תכני הליבה הבאים:

 • לימודים כלליים 10 ECTS
 • לימודים מקצועיים 125 ECTS
  • לימודי שפה מקצועית 15 ECTS
  • מבוא לחינוך קהילתי 10 ECTS
  • כישורים פדגוגיים בחינוך להרפתקאות 40 ECTS
  • מיומנויות טכניות בחינוך להרפתקאות 30 ECTS
  • לימודי חברה 30 ECTS
 • לימודים מקצועיים מתקדמים 30 ECTS
  מקצועיות בחינוך להרפתקאות:
 • פיתוח רשת ושותפות 15 ECTS
 • תכנות חינוכיות להרפתקאות 15 ECTS
 • מחקרים במחקר ופיתוח יישומי, כולל עבודת תואר ראשון (פרויקט גמר) 30 ECTS
 • לימודים אופציונליים 15 ECTS

עבודת גמר / פרויקט גמר

פרויקט הגמר (עבודת תואר ראשון) הוא פרויקט פיתוח אוריינטציה של חיי עבודה. במהלך פרויקט הגמר, סטודנטים מדגימים את יכולותיהם לפתח חיי עבודה בצורה קונקרטית. פרויקט הגמר יכול להתנהל באופן פרטני או כקבוצה. התוצאה הסופית של הפרויקט עשויה להיות למשל מוצר או אירוע.

למה לצפות בפועל

לימודי החינוך הקהילתי שלך יתמקדו בפעילויות הרפתקאות ובחיק הטבע. אתה תלמד גם בבית וגם בחוץ. אתם תשתתפו בטיולי קמפינג רב-יומיים בהם תישנו באוהלים ו / או בבקתות במדבר. הימים בקמפוס מתחילים בדרך כלל בשעה 9.15 ונמשכים עד השעה 16.00. ימי טיול שטח עשויים להימשך זמן רב יותר. במהלך תקופות ההתמחות נקבע לוח הזמנים היומי על ידי מקום ההתמחות.

במהלך השנה הראשונה ללימודים, אתה יכול לצפות שכשליש מהזמן יוקדש לשיעורים / פעילויות / מיומנויות תרגול, 1/3 מהזמן יושקע בפרויקטים / לימודים עצמאיים / מטלות קבוצתיות, 1/3 אחרון יוקדש לסטאז '(הכשרה מעשית על בסיס חיי עבודה). אנא הכיר את מבנה הלימודים ותכנית הלימודים.

ציוד ובגדים

הומאק מספקת את כל ציוד ההרפתקאות והציוד החיצוני המיוחד, כמו אוהלים, תנורי קמפינג, ציוד לחתירה, חבלים ורתמות. מבחינת לבוש, שימו לב לארבע העונות!

מידע נוסף על ביגוד וציוד יימסר במכתב האישור. כסטודנט חדש תקבל רשימה שתעזור לך להתכונן ללימודים. הרשימה נותנת דוגמאות לבגדים חיצוניים מתאימים וכלים אחרים הקשורים לקמפינג הדרושים ללימודים.

שפת ההוראה של התוכנית:
 • אנגלית
עדכון אחרון: אוקטובר 8, 2019
קורס זה הוא מבוסס קמפוס
Start Date
ספט 2020
Duration
42 חודשים
תכנית מלאה
Price
9,000 EUR
שכר הלימוד הוא 9000 אירו עבור סטודנטים שאינם באיחוד האירופי / EEA / שוויץ לשנה אקדמית. אזור EU / EEA ואזרחי שוויץ אינם כפופים לחיוב.
Deadline
ינו 22, 2020
לפי מיקום
לפי תאריך
Start Date
ספט 2020
End Date
דצמ 2023
מועד אחרון להגשת בקשה
ינו 22, 2020

ספט 2020

Location
מועד אחרון להגשת בקשה
ינו 22, 2020
End Date
דצמ 2023