תואר ראשון בפיתוח בחברות ושטחים

כללי

2 מיקומים זמינים
קרא עוד על תכנית זו באתר האינטרנט של מוסד הלימודים

תיאור התכנית

מצגת

התואר הראשון בפיתוח חברות ושטחים מציע הכשרה רב תחומית המשלבת שיעורים עיוניים במדעי האדם והחברה עם קורסים, סדנאות מעשיות והתמחות המתכוננות למחויבות לפעולה.

הזדקנות האוכלוסייה, גלובליזציה, שינויי אקלים, התפשטות עירונית, טרנספורמציות כפריות, דמוקרטיה, צמיחת כלכלת הידע, אי שוויון חברתי ופלורליזם תרבותי ודרכי חיים הם אלה המציאויות העומדות בפני סוכנים לשינוי חברתי שמטופלים בהכשרה זו למדעי החברה המיושמים.

התכנית שמה לה למטרה לשפר את הידע והבנה ביקורתית של מציאויות חברתיות עכשוויות המשפיעות על התפתחות חברות ושטחים.

מטרות

פיתוח ידע והבנה של מציאויות חברתיות עכשוויות המשפיעות על מצב ההתפתחות של חברות ושטחים.

הכשרה בין תחומית המשתמשת במספר תחומי מדעי החברה

התפתחות חברות וטריטוריות כוללת כמה תחומי מדעי החברה: אנתרופולוגיה, סוציולוגיה, גאוגרפיה, מדעי המדינה, כלכלה, היסטוריה.

הקורסים מאפשרים לגשת לעמדות החברתיות והטריטוריאליות מנקודות מבט שונות אלה, על מנת שתהיה נקודת מבט שלמה וביקורתית על המציאות הנלמדת.

הקבלה בפיתוח חברות וטריטוריות מאפשרת כניסה לשוק העבודה באמצעות קורסים במינהל, אתיקה, מבוא לסביבות תרגול והתנסות במתמחים. להשלמת הקורס התלמיד יכול לבחור גם קורסי העשרה בתוכניות אחרות של UQAR .

ההזדמנות להבין טוב יותר את החיים בחברה לפעולה טובה יותר

ה- Baccalaureate בפיתוח של חברות וטריטוריות מציע את האפשרות לקיים אינטראקציה עם שאיפותיהם של האזרחים, לנתח מצבים קונקרטיים ולסייע בפתרון בעיות חברתיות.

תיאוריות מגויסות להבנת תופעות החברה, קידום חדשנות חברתית ומייצרות ידע אמין להדרכה לפעולה קולקטיבית. נקודת מבט היסטורית או פילוסופית מתאימה גם כדי להבהיר את סוגיות ההווה, את משמעות האירועים ואת השלכות השינויים שעברו.

למידה בשטח, על ידי תרגול

הנוסחאות הפדגוגיות בתואר ראשון בפיתוח חברות וטריטוריות מבוססות על שני עקרונות:

 • ניתוח מצבים אמיתיים הוא הדרך הטובה ביותר להתקדם בשילוב הישגי דיסציפלינות שונות;
 • השלב הבא הוא להתחבר לאנשי מקצוע של פיתוח חברתי שיכולים לתת להם השראה, להעלות את המודעות שלהם לדרישות התרגול, ולהעסיק אותם בהזדמנויות למעורבות.

התלמידים נהנים מכמה מפגשים עם אנשי מקצוע רבים מהפיתוח וביקורים בארגונים, פעילויות וטיולי שטח, תוך הצגתם למגוון רחב של דרכים אפשריות.126565_rsz_adobestock_250661602.jpg

סטאז 'ליישום הידע שנרכש בהקשר קונקרטי

התואר הראשון בפיתוח בחברות ושטחים כולל סטאז 'שזוכה בארגונים המבקשים לארח סטודנטים השואפים להפוך לסוכני פיתוח ושינוי.

בפיקוח פרופסור והארגון הנבחר, קורסים אלה מציעים אפשרות להחיל את הידע שנרכש לצורך מימוש גישה מחקרית שלמה, המשלבת מימדים תיאורטיים, ביקורתיים ומתודולוגיים.

התהליך כולל גם כתיבת דוח מחקר והצגת התוצאות לארגון הלקוחות. הסט מיועד ליישום בסביבת האימונים.

ניתן להתמחות גם בחו"ל.

מיומנויות רצויות במגוון רחב של תחומים מקצועיים

מוחות יצירתיים ומחמירים מבקשים להתמודד עם האתגרים העומדים בפני ארגונים ציבוריים ופרטיים, ממשלות וקבוצות אזרחים, בקיצור, כל אלה שעובדים בקנה מידה שונה בפיתוח קהילות וטריטוריות.

מעסיקים עיקריים

כאנליטיקאי חברתי, בוגר BScD הוא בעל רקע במדעי החברה המאפשר לו להציע את שירותיו כקצין פיתוח או כיועץ למדעי החברה היישומיים בסוכנויות ממשלתיות שונות, קהילתית, מקומית ואזורית, מנקודת מבט של תכנון, תיאום פרויקטים או יוזמות הנוגעות לתופעות החברתיות המשפיעות על שטחים ואוכלוסיות.

המעסיקים העיקריים לבוגרי התואר הראשון בפיתוח בחברות ושטחים הם ארגוני פיתוח מקומיים ואזוריים, בין אם הם מהמגזר הקהילתי, ציבוריים או פרטיים, כגון:

 • תאגידי סיוע לפיתוח קהילתי (CFDCs);
 • מועצות ייעוץ ופיתוח אזוריות (CRCD);
 • מועצות סביבתיות אזוריות (CRE);
 • עיריות מחוזיות (RCM);
 • עמותות (כלכלה חברתית, סביבה, הכללה חברתית וכו ');
 • עיריות;
 • שירות ציבורי;
 • ארגוני מחקר;

משרות עיקריות

המשרות העיקריות העומדות לרשות בוגרי התואר הראשון בפיתוח בחברות ושטחים הן:

 • קצין פיתוח;
 • קצין מחקר;
 • מנהל פרויקט;
 • קצין תיאום;
 • סוכן קהילתי;
 • סוכן פיתוח תיירותי;
 • יועץ פיתוח;

אפשרות להמשיך לדוקטורט

לבוגרי תואר ראשון בפיתוח חברות וטריטוריות יש אפשרות להמשיך בהתקדמותם לתואר שני בפיתוח אזורי (עם זיכרון או עם מבחן), ה- DESS בפיתוח אזורי וטריטוריאלי והדוקטורט בפיתוח אזורי.

יש להם גישה גם לתכניות לתארים מתקדמים של UQAR בתחומים הבאים:

 • אתיקה;
 • ניהול פרויקטים;
 • ניהול אנשים במקום העבודה.

צוות פרופסורים המחויבים לסטודנטים

הקורסים הכיתתיים המוגבלים מאפשרים חילופי דברים עם פרופסורים ובין סטודנטים, תוך יצירת אווירה שתורמת למימוש פרויקטים של סטודנטים.

צוות הסגל המגוון עוסק בפרויקטים מחקריים המוקדשים להבנה ולתמיכה בפיתוח בקוויבק, באזוריה ובינלאומית.

הזמינות והפיקוח המופלא מצד פרופסורים אלה מעדיפים את הצלחת הלימודים.

הזדמנויות רבות לשהות בחו"ל

UQAR מציע הזדמנויות רבות להישאר בחו"ל לסטודנטים בעלי מוטיבציה להרחיב את הידע שלהם תוך כדי חוויה תרבותית מתגמלת. שהות אלו יכולות להיות בצורת תוכנית חילופי דברים, סטאז 'מעשי או שהות מחקרית. ישנם גם כמה מקורות מימון.

הסכם תואר כפול עם האוניברסיטה הקתולית במערב (צרפת)

במסגרת הכשרתם, הסטודנטים יכולים לנצל את ההסכם הזה, המאפשר להם, בנוסף להשגת תואר ראשון בפיתוח חברות וטריטוריות, לקבל תואר ראשון במדעי הרוח והחברה, מדעי החברה, קורסים סוציולוגיה ואתנולוגיה יישומית באוניברסיטת קתוליקה דה ל'אוסט, קמפוס אנגרס, צרפת.

תנאי כניסה

בסיס קולגייט

בעל תעודה ללימודי מכללות (DCS) או שווה ערך.

כישורי שפה צרפתית: בנוסף, מועמד שלא יכול להפגין בקיאות בצרפתית על פי הקריטריונים של "מדיניות השפה הצרפתית לתואר ראשון" יצטרך לעבור בחינה מוסדית של צרפתי, לאחר שקיבל זימון לכך. במקרה של כישלון הבחינה, יידרש סיום מוצלח של קורס צרפתית פונקציונלי והרישום לקורס זה הוא חובה בקדנציה הבאה.

חוויה בסיסית

בעל ידע וניסיון מתאים הנחשבים רלוונטיים. במקרה זה, המועמד יצטרך להפגין בפני חברי ועדת הבחירה כי יש לו את הידע הנדרש לצורך קבלת תוכנית לתואר ראשון באוניברסיטה.

כישורי שפה צרפתית: בנוסף, מועמד שלא יכול להפגין בקיאות בצרפתית על פי הקריטריונים של "מדיניות השפה הצרפתית לתואר ראשון" יצטרך לעבור בחינה מוסדית של צרפתי, לאחר שקיבל זימון לכך. במקרה של כישלון הבחינה, יידרש סיום מוצלח של קורס צרפתית פונקציונלי והרישום לקורס זה הוא חובה בקדנציה הבאה.

עדכון אחרון: מרץ 2020

אודות בית הספר

L'UQAR, une université d'excellence en recherche! Riche de la diversité de ses expertises de calibre international, l’UQAR se démarque parmi les meilleures universités en recherche au Canada. La comp ... קרא יותר

L'UQAR, une université d'excellence en recherche! Riche de la diversité de ses expertises de calibre international, l’UQAR se démarque parmi les meilleures universités en recherche au Canada. La composition des axes d'excellence en recherche de l'UQAR- les sciences de la mer, le développement régional et la nordicité- reflète cette réalité distinctive. https://uqar.ca/nouvelles/uqar-info/3088-l-uqar-se-demarque-en-recherche-parmi-les-meilleures-universites-au-canada קרא פחות
רימוסקי , לויס + 1 יותר פחות