Keystone logo
Copenhagen Business School

Copenhagen Business School

Copenhagen Business School

מבוא

Copenhagen Business School (CBS) הוקם בשנת 1917. כיום CBS היא אחת מ-8 האוניברסיטאות הדניות, עם יותר מ-21,000 סטודנטים ו-1,500 עובדים - סגל, דוקטורנטים וצוות מנהל.

CBS היא מוסד החינוך והמחקר הגדול ביותר בדנמרק בתחום מינהל עסקים וכלכלה במובן רחב. האוניברסיטה מחויבת לספק תוכניות חינוך עסקי וחינוך המשך לציבור ובעיקר למגזר הפרטי.

התוכניות מבוססות על בסיס מחקר חזק ובעל שם בינלאומי, ש- CBS פועלת בעקביות לחיזוק. ל- CBS מרכז מצוינות, במימון קרן המחקר הלאומית הדנית, וקיבלה חמישה מענקים של מועצת המחקר האירופית.

CBS מחויבת להעביר ידע ורעיונות חדשים למנהיגים העסקיים של המחר ולחברה בכלל. תרומתה העיקרית בתחום זה היא מחקר וחינוך מבוסס מחקר, ולכן השקעה במחקר ובסטנדרטים אקדמיים גבוהים היא קריטית לתרומת הלמ"ס לחברה.

בהיותו מוסד פרטי במימון ממשלתי, CBS מקבלת את מרבית המימון שלה מהממשלה. מענקי הממשלה למגזר האוניברסיטאי מורכבים בעיקר ממענק חינוך מבוסס-פעילויות ומענק מחקר בסיסי אשר נקבע במהותו היסטורית לכל אוניברסיטה פרטנית. מעט מתחת לשני שלישים מבסיס ההכנסה של הלמ"ס מקורו בפעילויות חינוכיות.

על Copenhagen Business School

Copenhagen Business School הוקם בשנת 1917 והשתלב כמוסד להשכלה גבוהה במערכת החינוך הדנית בשנת 1965.

כיום CBS מוסדר על ידי חוק האוניברסיטאות הדני 2003 תחת משרד המדע, החדשנות וההשכלה הגבוהה.

 • CBS הוא אחד מבתי הספר לעסקים הגדולים באירופה עם קרוב ל-20,000 תלמידים.
 • CBS מציעה תכניות מחקר מבוססות מחקר ברמה עולמית לתואר ראשון, תואר שני ודוקטורט. רמות כמו גם תוכניות מנהלים ואחרות לאחר ניסיון.
 • CBS יוצרת ומספקת ידע מקורי ורלוונטי באמצעות פרסום, השתתפות בדיון הציבורי, ייעוץ ומאגר הנתונים המומחים שלנו Experts@CBS.
 • CBS מפתחת ומשתפת ידע בשותפות עם אוניברסיטאות, מפעלים וארגונים אחרים ותורמת לפיתוח העסקים והחברה.

CBS היא

 • החבר הדני ב-CEMS (הברית העולמית בחינוך לניהול).
 • חבר ב-PIM (שותפות בניהול בינלאומי).
 • בין 8 האוניברסיטאות הדניות והשבדיות המהוות את רשת אוניברסיטאות Øresund עם יותר מ-165,000 סטודנטים ויותר מ-10,000 חוקרים.
 • הכתר משולש.
 • מוסמכת EQUIS (מערכת אירופאית לשיפור איכות).
 • מוסמך על ידי AMBA (Association of MBA).
 • מוסמך על ידי AACSB (Association to Advance Collegiate Schools of Business).

מאז 2000, CBS מוסמכת על ידי EQUIS, ומאז 2007 גם על ידי AMBA.

ב-1 באוגוסט 2011, CBS הוסמך על ידי AACSB (האגודה לקידום בתי ספר קולגיים לעסקים) כבית הספר הראשון בסקנדינביה. לפיכך, CBS רכשה את 'הכתר המשולש', הודאה המשותפת רק ל-59 בתי ספר לעסקים ברחבי העולם.

קַמפּוּס

CBS ממוקמת בעיקר בארבעה בניינים מודרניים בפרדריקסברג, קרוב ללב קופנהגן.

גם המתחם הראשי בסולביירג פלאדס, הבניין עטור השבחים האדריכליים של האדריכל הנינג לארסן ב-Dalgas Have ו-Kilen (הוודג') משקפים את הסגנון הסקנדינבי האופייני.

CBS גם בנתה מחדש חלקים ממפעל הפורצלן המלכותי קופנהגן לשעבר, וכל חלקי קמפוס CBS נמצאים במרחק הליכה. CBS מאפשרת ליצור קשר עם אפשרויות לינה שונות עבור סטודנטים ופרופסורים אורחים.

החל מה-1 בספטמבר 2013, CBS מרחיבה את הקמפוס עם שלושה אולמות חדשים קרוב לתחנת המטרו Flintholm. האולמות מכילים 600 מושבים ביחד.

שטח כולל במ"ר (מ"ר): 118,550

 • 600 יחידות זמינות לסטודנטים, מעבדות מולטימדיה, מעבדות פרשנות ומרכז משאבי למידה.

מתקני סטודנטים

מתקני הסטודנטים כוללים מעבדות מולטימדיה, מעבדות פרשנות, חדרי פריצה לעבודות קבוצתיות ופרויקטים, מחשבים אישיים ומרכז משאבי למידה. מחשבים מוחלפים בדגמים חדשים לפחות כל שנה שלישית. תקעים עבור מחשבים ניידים ניידים זמינים בקלות, וחיבורים אלחוטיים מותקנים בבניינים הראשיים.

הַאֲמָנָה

CBS משתתפת הן בהסמכות בינלאומיות והן לאומיות. המטרות העיקריות של ההסמכות הבינלאומיות הן 1) מיתוג בינלאומי ו-2) לימוד שיטות עבודה בינלאומיות מומלצות בנושא איכות בחינוך, מחקר ומנהלה.

מאז 2000 CBS מוסמכת על ידי EQUIS, ומאז 2007 גם על ידי AMBA. 1 באוגוסט 2011 CBS קיבל הסמכה על ידי AACSB (Association to Advance Collegiate Schools of Business) כבית הספר הראשון בסקנדינביה. לפיכך, CBS רכשה את 'The Triple Crown', הודאה המשותפת רק ל-50 בתי ספר לעסקים ברחבי העולם. בתי הספר הללו שייכים כולם לבתי הספר המובילים לעסקים וכוללים בתי ספר כמו INSEAD, London Business School, IMD ובית הספר לניהול ברוטרדם.

שלוש הסמכות - מיקוד שונה

שלוש תוויות ההסמכה השונות נתפסות כהכרחיות בשל ההכרה השונה שלהן במקומות שונים בעולם, ומכיוון שהן - למרות קווי דמיון רבים - מתמקדות באלמנט שונה.

ל-EQUIS יש התמקדות חזקה במחקר, בינאום ושותפות עם הקהילה העסקית, בעוד AACSB מתמקדת מאוד בממשל, כישורי סגל, למידה וחינוך. AMBA מתמקדת אך ורק בתוכניות MBA/MPA.

מערכת ההסמכה הדנית הוקמה בחוק בשנת 2007. משמעות הדבר היא שכל תוכניות ה-CBS חייבות לעבור הסמכה לאומית במהלך השנים הבאות. עבודה זו מנוהלת על ידי ACE Denmark.

מיקומים

 • Copenhagen

  Copenhagen Business School, Solbjerg Plads 3, Frederiksberg, DK-2000, Copenhagen

שאלות